Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 01.06.2017 14:10 Kategoria:Historia i dziedzictwo Autor:Edyta Bugowska Placówka:Brak
Poznajemy Warmię

Trwa realizacja projektu "Warmio, quo vadis?".  Na portalu eŚwiatowid.pl, prócz filmów i zdigitalizowanych obiektów, będzie można znaleźć również referaty o Warmii, które napisali uczestnicy badań etnograficznych przeprowadzonych jesienią ubiegłego roku w ramach projektu. Teksty traktują o regionalnej kuchni, kołach gospodyń wiejskich, o dziedzictwie niematerialnym czy refleksjach antropolożki z badań na Warmii.

Już od jutra (2 czerwca) na portalu eŚwiatowid.pl co piątek będziemy publikować teksty uczestników badań terenowych przeprowadzonych w ramach projektu "Warmio, quo vadis?" dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.  Wśród nich byli studenci i absolwenci etnologii, kulturoznawstwa, socjologii i kierunków pokrewnych z uczelni ​z różnych miejsc Polski. Koordynatorką była Aleksandra Paprot, etnolog i kulturoznawca, doktorantka w Instytucie Etnologii i Antropologii Kulturowej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Badacze spędzili 10 dni przeprowadzając ponad 100 szczegółowych wywiadów z mieszkańcami Warmii.

Rezultatem tych badań, prócz analizy kwestionariuszy i sporządzenia ich podsumowania, były również teksty, które stworzyli uczestnicy, a które były związane z ich zainteresowaniami i spostrzeżeniami dotyczącymi Warmii. Teraz będzie je można przeczytać na portalu eŚwiatowid.pl. Zapraszamy do lektury - już jutro pierwszy tekst.

Projekt "Warmio, quo vadis?" dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Partnerami projektu są: Narodowy Instytut Dziedzictwa w Warszawie, Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków w Olsztynie wraz z delegaturą w Elblągu, Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie, Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Elblągu, Muzeum Budownictwa Ludowego. Park Etnograficzny w Olsztynku, Muzeum Mikołaja Kopernika we Fromborku, Stowarzyszenie JANTAR z Elbląga, Portal kulturaludowa.pl, Polskie ​Radio Olsztyn, Dziennik Elbląski, Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl, portal Kulturalny Warmii i Mazur eŚwiatowid.pl, portal eKulturalni.

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11658
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 10179413

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.