Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 26.05.2017 12:31 Miasto:Orneta Kategoria:Społeczeństwo Autor:inf.nadesłana, Ewelina Bober Placówka:Brak
Bajkowy Dzień Dziecka w Ornecie
(fot. inf. nadesł.)

Już w sobotę, 3 czerwca br. o godz. 11.00, przy hali widowiskowo-sportowej w Ornecie odbędzie się program artystyczno – rekreacyjny z okazji Dnia Dziecka. Organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji dla najmłodszych, m.in. przedstawienie teatralne, konkurs piosenki, gigantyczne bańki mydlane, animacje i zabawy sportowe, balonowe ZOO, i inne niespodzianki.

 

Święto maluchów rozpocznie się od przedstawienia teatralnego pt. „Kotek i kogutek” w wykonaniu Teatru Duet z Krakowa. Bajka opowiada o dwóch przyjaciołach Kotku i Kogutku, którzy mieszkają razem, uzupełniają się nawzajem i pomagają sobie w codziennym życiu. Kotek rozsądny, Kogutek nieco lekkomyślny. Ich szczęśliwe i sielankowe życie trwa do chwili, gdy kotek zmuszony jest wyruszyć w głąb lasu w poszukiwaniu jedzenia.

Kolejnym punktem baśniowej przygody będzie Wojewódzki Konkurs Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Smokoryki”. W czwartej edycji Festiwalu o puchary i nagrody walczyć będą uczestnicy z Bartoszyc, Lidzbarka Warmińskiego, Górowa Iławeckiego i Ornety. Konkurs zostanie rozegrany w czterech kategoriach wiekowych: 4-6 lat, 7-9 lat, 10-13 lat, 14-16 lat.

Na uczestników czekać będzie również szereg atrakcji, m.in. gigantyczne bańki mydlane, balonowe ZOO, animacje i zabawy sportowe, pokaz służb mundurowych oraz zostanie zaprezentowany szybowiec. Udział w imprezie mogą wziąć zarówno dzieci, młodzież oraz całe rodziny.

Organizatorami Dnia Dziecka są: Miejski Dom Kultury im. Franciszka Chruściela w Ornecie, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ornecie i Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Orneta.

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11895
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 10775451

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.