Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 17.05.2017 14:19 Kategoria:Książka Prasa Autor:Ewelina Bober Placówka:Brak
Wawrzyn wręczony

W tym roku, po raz trzynasty Kapituła wyłoniła laureata Wawrzynu – Literackiej Nagrody Warmii i Mazur. 17 maja w Starym Ratuszu Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie odbyła się uroczysta gala wręczenia lauru.

Nagroda Kapituły

Wawrzyn to jedyna taka nagroda literacka dla artystów, którzy wyróżniają się twórczością związaną z regionem oraz przyczyniają się do promocji województwa w kraju, rozwoju kultury. Ideą nagrody jest promowanie książek bibliograficznych, tematycznych lub twórczo związanych z Warmią i Mazurami.

W tym roku nominację do Nagrody Literackiej otrzymali: Wacław Radziwinowicz, Ewa Kozłowska, Alicja Bykowska-Salczyńska, Joanna Jax, Katarzyna Matwiejczuk. Zgodnie z decyzją Kapituły zdobywcą najważniejszego lauru została Alicja Bykowska-Salczyńska za cykl utworów opowiadających o losach kobiety na Wołyniu.

Kapituła przyznała również wyróżnienie honorowe za szczególne walory edytorskie i poznawcze książce wydanej przez Muzeum Archeologiczno-Historycznego w Elblągu „Porcelana dalekowschodnia: z badań archeologicznych na Starym Mieście w Elblągu”.

Nagroda od czytelników

 „Nagrodę Czytelników” przyznawano od samego początku w drodze głosowania. Nagrodzeni często podkreślają, że właśnie ta nagroda jest dla nich najcenniejsza. W tym roku czytelnicy wyróżnili Joannę Jax za dwu tomowe dzieło przedstawiające historię niemieckiego rodu „Saga von Becków”.

Odznaczenia „Biblioteca Bona”

Od ośmiu lat w województwie warmińsko-mazurskim przyznawany jest tytuł „Biblioteca Bona” dla ośrodków, które są wyjątkowo aktywne w działaniach i wyróżniają się pomysłowością, a przede wszystkim doskonałą pracą na linii biblioteka – organizator. Nagrody przyznano w trzech kategoriach. Nagrodę w kategorii biblioteka miejska otrzymała Miejska Biblioteka Publiczna im. Wojciecha Kętrzyńskiego w Kętrzynie. Za najlepszą bibliotekę miejsko-gminną uznano Miejska Biblioteka Publiczna im. Jana Liszewskiego w Biskupcu. Natomiast w kategorii biblioteka gminna otrzymała Biblioteka Publiczna Gminy Markusy w kategorii biblioteka gminna.

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11738
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 10395049

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.