Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 28.04.2017 09:28 Miasto:Malbork Kategoria:Wydarzenia Autor:inf. nadesł. Placówka:Brak
II Malborski Jarmark Staroci i Sztuki Dawnej

Już w sobotę, 29 kwietnia rozpoczynie się II Malborski Jarmark Staroci i Sztuki Dawnej, który potrwa do 1 maja. Stoiskom z starociami, antykami i rzemiosłem artystycznym towarzyszyć będą koncerty. 

W trakcie Jarmarku oprócz kramów ze starociami, antykami i rzemiosłem artystycznym będą dostępne stoiska gastronomiczne. Wszytskie stragany rozmieszczone zostaną na wałach von Plauena (teren Muzeum Zamkowego w Malborku). Będzie je można odwiedzać od godz. 10.00 do 19.00. 

Podczas jarmarku nie zabraknie również innych atrakcji. W niedzielę, 30 kwietnia o godz. 20.00 odbędzie się koncert Marty Szewczyk (gitara) i Tomasza Wiczyńskiego (kontrabas). Zagrają przeboje muzyki rozrywkowej i filmowej. Natomiast w poniedziałek, 1 maja o godz.13.00 wystąpi Chłopięcy Chór CBS PRIMARY z partnerskiego miasta Kilkenny w Irlandii, któremu towarzyszyć będą „Balbiny” ze Studia Wokalnego Malborskiego Centrum Kultury i Edukacji.

Również w poniedziałek, 1 maja o godz. 17.00 w Karwanie w ramach "Zamkowych Kameraliów" wystąpi Symfoniczna Orkiestra Estradowa z Mińska. Podczas koncertu zostaną wykonane utwory wybitnych artystów, wspólnych dla Białorusi i Polski: Anny German i Czesława Niemena, białoruskie melodie (m. in. z repertuaru legendarnego zespołu Pieśniary), „Against All Odds” Phila Collinsa, słynna „Granada” śpiewana wcześniej m.in. przez Franka Sinatrę, Placido Domingo i Violettę Villas, a także duety Andrea Bocelliego „Viva per lei” i „Time to say goodbye”.

Symfoniczną Orkiestrą Estradową dyryguje prof. Anatolij Kudzin. Ta 42-osobowa orkiestra już wcześniej gościła w Polsce, dając dwa fenomenalne koncerty w Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku w 2013 i 2014 r.

Głównym organizatorem Festiwalu Kultury Białoruskiej na Pomorzu jest Fundacja Rozwoju Artystycznego i Współpracy Międzynarodowej MSM UNICUM, a patronat honorowy nad tym wydarzeniem objął Konsul Generalny Republiki Białoruś w Gdańsku.

Bilety na koncert już teraz można kupić w kasach Muzeum Zamkowego. Cena jednego biletu wynosi15 zł, natomiast uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadpodstawowych oraz emeryci ważną legitymację płacą 10 zł. Dzieci do lat siedmiu mają zapewniony bezpłatny wstęp.

Organizatorami koncertu są: Malborskie Centrum Kultury i Edukacji, Muzeum Zamkowe w Malborku oraz Malborskie Stowarzyszenie OŚ.

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11355
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 8754014

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.