Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 19.04.2017 13:56 Miasto:Olsztyn Kategoria:Społeczeństwo Autor:Ewelina Bober, EB Placówka:Brak
Godni Naśladowania

Ruszyła czternasta edycja prestiżowego Konkursu Godni Naśladowania powstałego z inicjatywy Rady Organizacji Pozarządowych Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Po raz kolejny zostaną wyłonione osoby i jednostki, z których warto brać przykład.

Godni Naśladowania to jedyny projekt wyróżniający instytucje pozarządowe i ich liderów, animatorów społecznych, inicjatywy – w tym międzynarodowe, produkty oraz podmioty dialogu obywatelskiego i samorządy, współpracujące z organizacjami. Celem konkursu jest popularyzacja działalności obywatelskiej i pracy społecznej, realizowanej głównie przez instytucje pozarządowe, a także grupy nieformalne. Konkurs organizowany jest przy współpracy ze Związkiem Harcerstwa Polskiego, Stowarzyszeniem ESWIP, Federacją Organizacji Socjalnych FOSa, Forum Animatorów Społecznych, Siecią Wspierania Rozwoju Lokalnego HEROLD, Fundacją Borussia i Bankiem Żywności.

W poprzedniej edycji wpłynęło ponad 30 wniosków, spośród których jury konkursu wybrało te warte  naśladowania. W 2016 roku nagrody były przyznawane w siedmiu kategoriach: za najlepszą inicjatywę organizacji pozarządowej województwa warmińsko-mazurskiego, Samorząd przyjazny organizacjom obywatelskim, na najlepszą inicjatywę na rzecz osób starszych w województwie warmińsko-mazurskim, Animator Społeczny, na najlepszy produkt ekonomii społecznej województwa warmińsko-mazurskiego, najlepszą inicjatywę organizacji pozarządowych województwa warmińsko-mazurskiego o charakterze międzynarodowym, Grupa młodzieżowa z Warmii i Mazur godna naśladowania.

W tym roku wnioski można składać do 28 kwietnia zgodnie z zasadami określonymi w Regulaminie każdej Kategorii. Do konkursu mogą przystąpić osoby prywatne, organizacje pozarządowe oraz instytucje. Wyłonienie laureatów nastąpi podczas gali 14 czerwca na Zamku Olsztyńskim. Zwycięzcy otrzymają statuetki Godnych Naśladowania oraz nagrody rzeczowe i finansowe.

W tym roku narody zostaną przyznane w dziewięciu Kategoriach.

I          Organizacja Godna Naśladowania

II         Pozarządowiec Godny Naśladowania

III       Samorząd Godny Naśladowania

IV       Podmiot Dialogu Godny Naśladowania

V         Inicjatywa na rzecz Osób Starszych Godna Naśladowania

VI       Animator Społeczny Godny Naśladowania

VII      Produkt Ekonomii Społecznej Godny Naśladowania

VIII    Inicjatywa Międzynarodowa Godna Naśladowania

IX       Grupa Młodzieżowa Godna Naśladowania

Patronem Konkursu jest Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Marek Gustaw Brzezin i Wojewoda Warmińsko-Mazurski Artur Chojecki. Patronat medialny objęły Gazeta Olsztyńska, TVP3 Olsztyn i Pozarządowiec.

Regulamin składania wniosków znajdziesz na stronie: http://www.ropwwm.org.pl/aktualnosci/648/godni-nasladowania-2017.html

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11740
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 10400197

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.