Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 11.04.2017 09:20 Miasto:Elbląg Kategoria:Wystawy Autor:Ewelina Bober, EB Placówka:Brak
W świecie rysunku realistycznego

Przygoda z rysunkiem Artura Michała Zagórnego zaczęła się od niewinnego portretu. Na jego pierwszą wystawę składały się głównie wizerunki znanych osób, a także rysunki martwej natury i zwierząt. Prace zostały zaprezentowane 6 kwietnia w Galerii na Wyspie.

Artur Michał Zagórny urodził się w Elblągu, w 1975 roku, tu dorastał i uczył się. Nigdy nie studiował sztuk pięknych, a nawet w szkole podstawowej nie lubił plastyki. Jego zamiłowanie do szkicu grafitem - jak sam określa artysta - jest przypadkowe. Jego pasja trwa od 1992 roku, a od kilku lat jest również tatuażystą. Na co dzień stara się pogodzić obie czynności, dlatego w dzień tatuuje, a w nocy rysuje.

- Inspirują mnie przede wszystkim twarze w różnych ujęciach - opowiada Artur Zagórny. - Poszukuję ciekawych zdjęć w intrenecie, by znaleźć takie, na których jest najwięcej szczegółów, interesujący światłocień. Staram się je oddać, jak najwierniej na kartce papieru. Wszystkie moje prace są rysowane wzrokowo, na początku zaznaczam, gdzie jest oko, uszy nos, bo to stanowi dla mnie bazę do pracy.

Rysunek realistyczny określa się jako, bardzo szczegółowy obraz, który został “odkalkowany” w niesamowity sposób. Autor posługuje się różnymi technikami, a także ołówkami o różnych grubościach. Początkowo zaczynał od architektury, później przeszedł do portretów i martwej natury.

- Interesują mnie tylko realistyczne rzeczy. Technika jest obojętna, mogą to być kredki, ołówki czy farby olejne - mówi artysta. - Inspiruje mnie wielu artystów, ale jeżeli chodzi o obrazy olejne to Malczewski, a w grafice są to współcześni artyści, których śledzę, to Armin Mersmann z Nowego Jorku, Dirk Dzimirsky z Niemiec oraz Paul Cadden, którzy zajmują się hiperrealizmem, przedstawiając wszystko w detalach.

 

Artysta stara się, aby na jego stronie raz w miesiącu ukazały się jego nowe prace. W przyszłości planuje zająć się malarstwem olejnym przedstawiającym pejzaże.

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11901
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 10789073

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.