Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 07.04.2017 09:23 Miasto:Elbląg Kategoria:Film / Media Autor:Ewelina Bober Placówka:Kino Światowid
Sam decydujesz, co leci w kinie

Kino Światowid stworzyło cykl spotkań pt. „Kino na życzenie”, w ramach którego pokazywane są filmy wybrane przez widzów. Już 10 kwietnia będzie można zobaczyć „Komunię” - film dokumentalny opowiadający o perypetiach pewnej rodziny...

„Kino na życzenie” to projekt, w ramach którego na dużym ekranie pokazywane są filmy, których nie ma w repertuarze kina, ale na życzenie widzów odbywa się jedna, wyjątkowa projekcja.

Drugi pokaz w ramach tego cyklu odbędzie się w poniedziałek, 10 kwietnia. Podczas tego spotkania zostanie zaprezentowany film dokumentalny Anny Zameckiej – „Komunia”. Obraz wciąga widza w sam środek cudzego życia, w którym dzieci stają do walki o rodzinę i miłość.

„Komunia” przedstawia historię 14-letniej Oli i jej najbliższych. Młoda dziewczyna opiekuję się niezaradnym ojcem, niepełnosprawnym bratem, a także zajmuje się domem i dba o relacje z matką, która z nimi nie mieszka. A przede wszystkim stara się na nowo scalić rodzinę. Nikodem, brat Oli przygotowuje się do Komunii Świętej. Siostra pomaga mu w nauce modlitw, zaprowadza go na próby. To wydarzenie ma być pierwszym krokiem – w wyobrażeniu Oli – który prowadzi do powrotu matki do domu, a także zjednoczeniem rodziny. Dziewczynka bierze na siebie całą odpowiedzialność za przygotowania do rodzinnej uroczystości.

„Komunia” to film, który odkrywa przed widzem piękno, jakie jest w odrzuconych, siłę w najsłabszych i ukazuje walkę, która z góry jest przegrana. Obraz opowiada o przyspieszonym dojrzewaniu, odpowiedzialności za drugiego człowieka, miłości, która przezwycięży wszystko.

Cena biletu: 10 złotych/film

Kino Światowid czeka na kolejne filmowe życzenia od widzów. Przyjmuje je pod adresem kino@swiatowid.elblag.pl , pod numerem telefonu : (55) 611 20 56, a także na profilu Kina Światowid na Facebooku.

 

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11988
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 11171305

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.