Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 06.04.2017 08:50 Miasto:Ełk Kategoria:Sztuki plastyczne / wizualne Autor:Ewelina Bober, EB Placówka:Ełckie Centrum Kultury
Wielkanocne warsztaty
Fot. Tomasz Misiuk, autorem pianek jest twórczyni ludowa Aleksandra Charko.
Fot. Tomasz Misiuk, autorem pianek jest twórczyni ludowa Aleksandra Charko.

Święta Wielkiej Nocy już za kilka dni. Z tej okazji Ełckie Centrum Kultury zaprasza na bezpłatne przedświąteczne warsztaty artystyczne pt. Wielkanocne Nastroje. Już 9 kwietnia od godziny 11.00 w sali Zebra będzie można poczuć świąteczną atmosferę zbliżającej się wielkanocy.

Już od dziesięciu lat dzieci, młodzież, dorośli i seniorzy spotykają się w Ełckim Centrum Kultury, by poczuć magię świąt. W klimat przedświąteczny wprowadzają instruktorzy z ośrodka, którzy podczas warsztatów przekazują tradycje wielkanocne najmłodszym pokoleniom. Jest to moment, kiedy spotykają się całe rodziny, by spędzić wspólnie ten wyjątkowy czas.

Malowanie jaj czy wykonywanie ozdób świątecznych to tradycja świąt wielkanocnych. Dlatego też tak ważne jest, aby od małego uczyć polskich zwyczajów. W trakcie warsztatów uczestnicy będą mieli okazję poznać lub zagłębić starodawne metody malowania jaj i wykonać ozdoby wielkanocne, które wzbogacą dekoracje domowe lub święconki.
- Wszyscy uczestnicy zajęć będą mieli okazję wykonać tradycyjne ozdoby, takie jak pisanki i palmy wielkanocne, a także kolorowe koszyczki, zajączki, wianki, kartki świąteczne – informuje Edyta Wocial, kierownik Działu Promocji i Informacji ECK.
Udział w warsztatach pozwala na rozwój umiejętności manualnych, uczy współpracy, wzajemnej pomocy, a przede wszystkim to okazja do dobrej zabawy i wspólnego spędzenia czasu. 
Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11901
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 10789114

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.