Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 04.04.2017 12:16 Miasto:Nowy Dwór Gdański Kategoria:Muzyka Autor:inf. nadesł. Placówka:Żuławski Ośrodek Kultury
Bob Dylan z Norwegii

Roy Einar Dreng – znany norweski muzyk, autor tekstów, wokalista i gitarzysta wystąpi w Nowym Dworze Gdańskim w środę, 5 kwietnia, o godz. 19.00. Nazywany norweskim Bobem Dylanem, jest znaczącą postacią norweskiej sceny country blues, folk i ballad.

Zainspirowany i zafascynowany twórczością Boba Dylana, jest popularny w Norwegii jako odtwórca utworów wielkiego amerykańskiego muzyka, poety i noblisty, często we własnych interpretacjach.

Jest współautorem i członkiem projektów „Mój Dylan Twój Dylan", Ścieżkami Boba Dylana", „Bob Dylan i jego poezja" oraz „Wieczór w świecie Boba Dylana". Wraz z zespołem ośmiokrotnie występował na Festiwalu Dylana w norweskim Beitstolen. Brał udział w koncertach poświęconych 70. i 75. urodzinom Boba Dylana w Rockefeller i Parkteatret w Oslo.

W ostatnich latach Ropy Einar Dreng coraz więcej czasu poświęca na twórczość własną. W swoich tekstach nie boi się poruszać trudnych tematów i relacji międzyludzkich. Te mocne i oryginalne utwory są jednak niezwykle ciepłe w przekazie, dzięki kompozycjom muzycznym i barwie głosu. Wyraźnie dostrzega się połączenie ogromnej wrażliwości artysty z poczuciem własnej wartości. Jego występy oczarowują i hipnotyzują publiczność.

W 2016 roku z zespołem R.E. Dreng & Friends wydał swoją trzecią płytę „Middle of the Night", również w wersji winylowej.  Album wyprodukowany przez Tor Arne Hansena z masteringiem Davida Shipley z Foxwood Mastering w Nashville. Obecnie pracuje nad czwartym albumem.

Koncertuje w Norwegii, Danii, Włoszech. W Polsce po niezwykle udanych koncertach będzie po raz czwarty.

W Nowym Dworze Gdańskim wystąpi z towarzyszeniem muzyków, pod nazwą R. E. Dreng & Friends. Koncertowi będzie towarzyszyć wystawa malarstwa Wiesława Grzecha. Wstęp na podstawie bezpłatnych wejściówek dostępnych w ŻOK-u.

Koncert odbędzie się pod Patronatem Honorowym Konsulatu Honorowego Norwegii w Gdyni.

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11886
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 10727521

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.