Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 23.02.2017 08:57 Kategoria:Historia i dziedzictwo Autor:Edyta Bugowska Placówka:Centrum Spotkań Europejskich "Światowid"
Krótkie opowieści o średniowieczu

Na kanale YouTube można oglądać krótkie materiały filmowe, w których specjaliści - archeologowie i historycy opowiadają o wybranych średniowiecznych zagadnieniach - o osadzie Truso, wierzeniach wikingów czy roli konia w średniowiecznej bitwie.

Regionalna Pracownia Digitalizacji w trakcie realizacji projektu "Wikińska osada Truso i Bitwa pod Grunwaldem - średniowieczne historie w wirtualnym świecie", dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, zrealizowała również filmy edukacyjne. 

Dwanaście krótkich materiałów filmowych pokazuje najciekawsze fakty i eksponaty dotyczące wystawy Truso, którą można oglądać w Muzeum Archeologiczno-Historycznym w Elblągu oraz ekspozycji Muzeum Bitwy pod Grunaldem w Stębarku. Wystąpili w nich eksperci – dr Marek F. Jagodziński - odkrywca i badacz osady Truso, autor ponad 100 artykułów naukowych oraz trzech książek, dr Piotr A. Nowakowski - kierownik Działu Archeologiczno­ Historycznego Muzeum Bitwy pod Grunwaldem w Stębarku, który w 2014, 2015 i w 2016 r. kierował międzynarodowymi badaniami archeologicznymi na Polach Grunwaldu oraz Jarosław Malecki – pracownik Działu Archeologiczno­ Historycznego Muzeum Bitwy pod Grunwaldem w Stębarku, przewodnik.

- Fantastyczni specjaliści, krótka forma i niezwykle ciekawe opowieści - to ogromna zaleta tych produkcji - mówi Hanna Laska-Kleinszmidt, kierownik Regionalnej Pracowni Digitalizacji. - Warto je obejrzeć, aby dowiedzieć się o najciekawszych średniowiecznych znaleziskach w naszym regionie.

Na kanale Regionalnej Pracowni Digitalizacji na YouTubie można również zobaczyć dwa dodatkowe filmy, które zachęcają do odwiedzenia dwóch wyjątkowych muzeów w województwie warmińsko-mazurskim - w Elblągu i w Stębarku. 

Filmy dotyczące Bitwy pod Grunwaldem można zobaczyć tutaj.

Filmy dotyczące osady Truso tutaj

 

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11275
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 7905062

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.