Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 21.02.2017 11:38 Miasto:Elbląg Kategoria:Historia i dziedzictwo Autor:inf. nadesł. Placówka:Centrum Spotkań Europejskich "Światowid"
55 lat Światowida

Za niecały miesiąc Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu obchodzić będzie jubileusz 55-lecia działalności.

Gmach Elbląskiego Domu Kultury przy placu Kazimierza Jagiellończyka oddany został do użytku w 1962 roku. Przez lata zmieniały się pomysły na organizowanie życia kulturalnego, pojawiały się nowe inicjatywy i idee, które wcielali w życie kolejni dyrektorzy, pracownicy i współpracownicy ośrodka kultury. Wraz z przemianami administracyjnymi następowały przekształcenia w zakresie i celach działalności ośrodka kultury w Elblągu, a co za tym idzie – zmiany jego nazwy.

Obecny dyrektor instytucji, Antoni Czyżyk, reprezentuje pokolenie menadżerów kultury – ludzi, którzy nie tylko starają się zaspokajać potrzeby kulturalne mieszkańców, ale też dostosowywali elbląską kulturę do standardów gospodarki rynkowej, zmienili sposób myślenia o sektorze kultury w regionie i realizowali pierwsze projekty finansowane ze źródeł zewnętrznych.

- Jesteśmy wojewódzką, samorządową instytucją kultury, której siedzibą jest Elbląg, a obszarem działania cały kraj, ze szczególnym uwzględnieniem naszego regionu – mówi Antoni Czyżyk, dyrektor CSE „Światowid”. - W ciągu 55 lat działalności instytucja przekształciła się z jednostki miejskiej, w wojewódzką i o zasięgu międzynarodowym.

W roku 2017 CSE "Światowid" obchodzi jubileusz 55-lecia swojej działalności. Obchody zorganizowane zostaną w piątek, 17 marca.

 - Zapraszam w tym dniu do naszych pracowni, by zobaczyć, jak wygląda oferta "Światowida" i prowadzone tu zajęcia – dodaje Antoni Czyżyk. - Mam nadzieję spotkać tu tego dnia naszych przyjaciół i uczestników prowadzonych przez nas zajęć edukacyjnych.

Tego dnia w specjalnym koncercie wystąpią Andrzej i Maja Sikorowscy. Andrzej Sikorowski jest autorem piosenek, wokalistą i gitarzystą, liderem Grupy Pod Budą i twórcą większości jej piosenek. W 2003 roku do Grupy Pod Budą dołączyła jego córka, Maja, a od 2005 Sikorowscy zaczęli występować w duecie. W minionym roku ukazał się ich najnowszy album „Okno na Planty”. 

Jubileusz jest także okazją do spotkań po latach ludzi, którzy pracowali w „Światowidzie”. Osoby, które chcą wziąć udział w obchodach proszone są o zgłaszanie się telefonicznie lub mailowo pod numerem telefonu 55  611 20 70 lub na adres mailowy pr@swiatowid.elblag.pl. Zgłoszenia przyjmowane są do 10 marca.

Jubileusz 55-lecia Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu wraz z koncertem Andrzeja i Mai Sikorowskich odbędzie się 17 marca o godzinie 18.00 w dużej sali Kina Światowid.

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11275
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 7905046

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.