Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 27.04.2016 14:23 Miasto:Elbląg Kategoria:Teatr Autor:Edyta Bugowska Placówka:Centrum Spotkań Europejskich "Światowid"
Elektra - wprost z Nowego Jorku
fot. mat. prasowe kina
fot. mat. prasowe kina

Garnitury, sukienki, wysokie buty i eleganckie torebki, odpowiedni strój i nastrój... To już ostatnia przed wakacjami okazja, by obejrzeć operę prosto z The Metropolitan Opera. Będzie nią Elektra Straussa. Kino Światowid w Elblągu zaprasza w najbliższą sobotę, 30 kwietnia. W programie wieczoru jest także losowanie nagród.  

Fantastyczne głosy, piękne kostiumy i znakomita obsada - tak w skrócie można podsumować sezon The Metropolitan Opera 2015/2016.

- W sobotę o godz. 18.55 spotkamy się po raz ostatni. Wieczór rozpoczniemy, tradycyjnie, krótkim wstępem, następnie obejrzymy Elektrę - mówi Aleksandra Bielska z Kina Światowid. - 250 pierwszych widzów, którzy wybiorą się na ostatnią operę w sezonie, otrzyma bon wartościowy ufundowany przez Hotel Srebrny Dzwon w Kadynach. Wśród stałych widzów rozlosujemy nagrody. Przypominamy wszystkim uczestnikom o zabraniu ze sobą książeczek, w których przez cały zeszły sezon zbierali pieczątki, bo to na ich podstawie przyznawać będziemy upominki. Ilość pieczątek zadecyduje o wartości nagrody.

Kino Światowid przygotowało: podwójne zaproszenia na Day SPA w Aqua SPA Hotel Srebrny Dzwon w Kadynach, zaproszenie na kolację dla dwojga w Restauracji Hotelu Srebrny Dzwon w Kadynach, 2 poczwórne zaproszenia na zwiedzanie, wraz z przewodnikiem, Muzeum Archeologiczno - Historycznego w Elblągu, 3 podwójne zaproszenia na lekcję tenisa z trenerem w B&M Tennis Club, zaproszenie i bon zniżkowy - 30% do Wyspy Skarbów,  2 pojedyncze karnety upominkowe do Centrum Tańca Promyk oraz zaproszenia dla dwojga na wybraną transmisję The Metropolitan Opera 2016/2017. Widzowie, którzy uczestniczyli w największej ilości spotkań, wezmą udział w losowaniu Nagrody Głównej, czyli karnetu na cały przyszły sezon The Metropolitan Opera. 

Elektra to dramat w jednym akcie. Rolę główną w operze Straussa tuż po prapremierze okrzyknięto jedną z najbardziej morderczych partii w całym repertuarze operowym. Mierzą się z nią zazwyczaj soprany dramatyczne, które mają już za sobą wiele potężnych partii, w tym utworach Wagnera. Strauss od swej Elektry wymaga śpiewania na granicy histerii - ma to oddać nieustanny gniew przepełniający duszę córki, która nie może znieść, że jej własna matka, Klitajmestra, wraz z kochankiem, zamordowała jej ojca, Agamemnona.

Elektra pragnie dokonać zemsty wraz z rodzeństwem - siostrą Chryzotemis i bratem Orestesem, ten jednak uciekł z domu, siostra zaś jest lękliwa. Do nowej realizacji Elektry na scenie Met dobrano doskonałą obsadę. Elektrą będzie Nina Stemme, partię Chryzotemis zaśpiewa Adrianna Pieczonka, a Klitajmestry - specjalizująca się w Straussie i Wagnerze Waltraud Meier.

Przedstawienie trwa około 2 godzin i 10 minut (bez przerwy). A nowy sezon transmisji w cyklu The Met: Live in HD startuje 8 października. Cena biletu: 50 zł - bilet normalny, 40 zł - bilet ulgowy.

 

Obsada: Nina Stemme jako Elektra, Adrianne Pieczonka jako Chryzotemis, Waltraud Meier jako Klitajmestra, Burkhard Ulrich jako Egistom, Eric Owens jako Orestes. Soliści, chór i orkiestra The Metropolitan Opera.

Esa-Pekka Salonen - dyrygent

Realizatorzy:
Patrice Chéreau - reżyseria
Vincent Huguet - przekaz reżyserii
Richard Peduzzi - scenografia
Caroline de Vivaise - kostiumy
Dominique Bruguière - światło

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11257
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 7736511

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.