Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 29.02.2016 12:05 Miasto:Elbląg Kategoria:Muzyka Autor:Edyta Bugowska, AJ Placówka:Centrum Spotkań Europejskich "Światowid"
Zaplanuj artystyczną drogę
fot. Michał Kalbarczyk - mat. prasowe CSE
fot. Michał Kalbarczyk - mat. prasowe CSE

Recytatorzy i wykonawcy piosenki poetyckiej - jeszcze tylko dziś i jutro możecie zgłosić swój udział w 20. Ogólnopolskim Festiwalu Sztuki Słowa ... czy to jest kochanie? w Elblągu.

Sukces ma wiele twarzy. Dla zdolnych ludzi, dla których znaczenie ma jakość, nie ilość, atmosfera, nie show oraz artyzm, a nie popularność, to właśnie takie Festiwale, jak ten w Elblągu, są miejscem, gdzie mogą się zaprezentować, poznać osoby, które myślą podobnie i poddać się ocenie starannie dobranego jury, które nie przyciska czerwonego "x", ale dokładnie analizuje występy, a potem rozmawia z uczestnikami.  

- Na naszym Festiwalu nie ma ograniczenia wiekowego, liczy się talent - podkreśla Aleksandra Bednarczuk, kierownik artystyczny OFSS …czy to jest kochanie?. - Uczestnicy Festiwalu zmagają się ze sobą w kategoriach: piosenka poetycka i recytacja. A przypomnieć należy, że wśród uczestników Festiwalu byli m.in. Dominika Figurska, Tomasz Ciachorowski, Mela Koteluk czy Dorota Osińska.

Występy mają być przede wszystkim po polsku i o miłości - wierszem, prozą lub piosenką. Oceni je jury, które przyzna nagrody, ale również porozmawia z każdym uczestnikiem, powie co było dobre, a co poprawić, żeby być jeszcze lepszym. W tegorocznym jury zasiądą: Jan Poprawa - historyk, publicysta i krytyk muzyczny, Konrad Dworakowski - dyrektor naczelny i artystyczny Teatru Lalki i Aktora Pinokio w Łodzi oraz Jarosław Wasik - dyrektor artystyczny Festiwalu Poetycka Dolina oraz Dyrektor Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu.

Na prezentacje konkursowe mogą zgłaszać się osoby indywidualne i reprezentanci ośrodków kultury czy też szkół artystycznych. Wystarczy przygotować dwa utwory o miłości, wiersze lub piosenki poetyckie i przesłać do Centrum Spotkań Europejskich Światowid w Elblągu kartę zgłoszeniową. Zgłaszać można się do 1 marca drogą pocztową lub mailowo na adres: aleksandra.bednarczuk@swiatowid.elblag.pl  .

Na najlepszych czekają nagrody (finansowe, m.in. Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu przekazało 1,5 tys. zł oraz rzeczowe), ale też możliwość występu podczas Koncertu Galowego. Przesłuchania odbędą się 19 marca w Światowidzie. Koncert Galowy, którego gwiazdą będzie Ewa Bem, odbędzie się dzień później, 20 marca.

Regulamin i karta zgłoszeniowa dostępne są na stronie Festiwalu - tutaj.

 

 

Patronami medialnymi OFSS ... czy to jest kochanie? są: Tygodnik Przegląd, Kultura Online, Kraina Łagodności, Portal Społecznościowy eKulturalni.pl, Portal Kulturalny Warmii i Mazur eŚwiatowid.pl, TVP Olsztyn, Radio Olsztyn, Telewizja Elbląska, Dziennik Elbląski, Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl. Współpraca redakcyjna: RMF Classic.

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11647
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 10147909

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.