Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 24.02.2016 11:40 Miasto:Olsztyn Kategoria:Teatr Autor:inf. nadesł, AJ Placówka:Centrum Polsko-Francuskie Cotes d'Armor-Warmia i Mazury
Wychowajmy ich!

Rodzice wychowują swoje dzieci. Dają im rady, przykład, nakazują, rozkazują, pouczają, wyzywają. Rodzice mają być naszym wzorem do naśladowania. A co, jeśli ich zachowanie nie pokrywa się z dawanymi radami? 2 marca w Olsztynie wystąpi francuski teatr Acteon z Arles. 

Jak informuje Monika Być z Centrum Polsko-Francuskiego w Olsztynie, pokaz spektaklu pt. Eduquons-les na podstawie komedii belgijskiego pisarza Laurenta Van Wettera jest organizowany we współpracy z Drameducation - Międzynarodowym Centrum Teatru Francuskojęzycznego w Polsce. Przedstawienie zostanie zaprezentowane w Sali Widowiskowej Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych.

Jest to spektakl w języku francuskim z polskimi napisami, zatem znajomość francuskiego nie jest niezbędna - mówi Monika Być. - Na miejscu będą sprzedawane sztuki autora w cenie 10 zł. Będzie też okazja do otrzymania jego autografu i zrobienia sobie z nim zdjęcia.

Początek: godz. 11. Czas trwania: 60 minut + 15 minut na spotkanie i rozmowę z autorem oraz artystami. Cena - dzięki wsparciu sponsora - 10 zł. 

Streszczenie spektaklu:
 
"Rodzice wychowują swoje dzieci. Dają im rady, przykład, nakazują, rozkazują, pouczają, wyzywają. Rodzice mają być naszym wzorem do naśladowania. A co, jeśli ich zachowanie nie pokrywa się z dawanymi radami? Czy nie jest często tak, że i oni potrzebują małej lekcji wychowania? Czy nie potrzebują oni czasami przykładów do naśladowania? W tej zabawnej, pełnej humoru komedii Laurent Van Wetter przenosi nas w świat domowego ogniska i pokazuje rodzące się napięcia na linii rodzic - dziecko. "Wychowajmy ich" to kilkanaście scen z życia naszych rodzin!"

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11328
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 8577550

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.