Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 10.02.2016 13:24 Miasto:Elbląg Kategoria:Teatr Autor:inf. nadesł, AJ Placówka:Teatr im. Aleksandra Sewruka w Elblągu
Scena przy stoliku: Stopklatka

Ironiczna historia dorastania niepełnosprawnego chłopaka, który musi dokonać w swoim życiu zmiany... W czwartek, 18 lutego, w elbląskim teatrze - pierwsze w tym roku spotkanie z cyklu Scena przy stoliku.

Okazją do spotkania z teatrem czytanym będzie sztuka Maliny Prześlugi Stopklatka. Autorka - informuje Dominika Lewicka - Klucznik ze Stowarzyszenia Alternatywni, współorganizatora cyklu - jest kulturoznawczynią, dramatopisarką, pisarką i dramaturgiem w poznańskim Teatrze Animacji, jest związana głównie z twórczością dla młodych ludzi.

- Stopklatka to ironiczna historia dorastania niepełnosprawnego chłopaka, który niemalże z dnia na dzień musi dokonać w swoim życiu zmiany. Szczęście, zdrowie zostają przekreślone jedną decyzją. I w tym momencie okazuje się, co tak naprawdę jest ważne - mówi Dominika Lewicka - Klucznik. - Tytułowa stopklatka odsyła nas do głównej pasji bohatera, jaką jest kino. To swoisty bufor emocji. Życia jednak zatrzymać się nie da, w przeciwieństwie do filmu. Ta historia to także punkt wyjścia do rozmowy o życiu osób niepełnosprawnych, a raczej o wykluczaniu ich ze społeczeństwa, zamykaniu w czterech ścianach. W tych momentach pojawiają się często ucieczki w świat fikcji. Dla Wojtka to kino jest drabiną do jakiegokolwiek kontaktu z rzeczywistością. Czy staje się aktorem, a jego pokój teatrem? A może wszyscy cały czas gramy? Po spotkaniu zapraszamy na krótką rozmowę w Dyskusyjnym Klubie Teatralnym. 

Miejsce: Mała Scena Teatru im. Aleksandra SewrukaPoczątek: godz. 18. 

Wstęp jest wolny.

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11257
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 7736748

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.