Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 04.02.2016 14:41 Miasto:Olsztyn Kategoria:Film / Media Autor:inf. nadesł, AJ Placówka:Centrum Polsko-Francuskie Cotes d'Armor-Warmia i Mazury
Rendez-vous z francuskim kinem

W dwie najbliższe soboty (6 i 13 lutego) Centrum Polsko-Francuskie w Olsztynie zaprasza na projekcje francuskich filmów w ramach 6. My French Film Festival. Wstęp jest wolny.

Filmy, informuje Monika Być z CP-F, będzie można oglądać od godz. 17. Centrum Polsko-Francuskie Côtes d'Armor - Warmia i Mazury znajduje się przy ul. Dąbrowszczaków 39 (I piętro), tel. 89 527 63 73.

***

Oto program:

6 lutego

Henri, Henri

reż. Martin Talbot; wyst.: Victor Andres Turgeon - Trelles, Sophie Desmarais, Marcel Sabourin; rok prod. 2014

Henri jest wychowanym przez siostry zakonne, nieśmiałym, zamkniętym w sobie sierotą. Praktycznie od zawsze zajmował się konserwacją oświetlenia na terenie zakonu. W końcu jednak zmuszony jest opuścić jego bezpieczne mury. Nagle znajduje się w totalnie obcym mu środowisku. Stawia sobie za cel rozjaśnić życie ludzi, w których egzystencji zagościła ciemność. W szczególności, zależy mu na rozpaleniu serca prowadzącej ponure życie Hélène, w której jest skrycie zakochany.
 
M poszukuje K (H recherche F)

reż. Marina Moshkova, scen. Marina Moshkova; rok prod. 2015

Historia miłosna w świecie, w którym obrazy zaczynają żyć własnym życiem. André jest malarzem głęboko pogrążonym w kryzysie twórczym. Dochodzi do wniosku, że skoro tak trudno znaleźć mu wenę, to dzieje się tak dlatego, że nie znalazł jeszcze muzy. Pewnego dnia natyka się na ogłoszenie agencji matrymonialnej i postanawia skorzystać ze swojej ostatniej szansy na odnalezienie miłości i inspiracji.
 
13 lutego

Randka w ciemno (Un peu, beaucoup, aveuglément)

reż. Clovis Cornillac; wyst.: Mélanie Bernier, Clovis Cornillac, Lilou Fogli, Philippe Duquesne; rok prod. 2014; czas trwania: 1 godz. 30 min.

On zawodowo wymyśla łamigłówki. Jego ciało i dusza są w pełni poświęcone pracy i może się skupić tylko w absolutnej ciszy. Ona jest spełnioną pianistką i nie może żyć bez muzyki. Przygotowuje się do konkursu, który może zmienić jej życie. Będą musieli współegzystować, choć nigdy nie widzieli się na oczy.
 

Uziemiona (Au sol)

reż. i scen. Alexis Michalik; wyst.: Stéphanie Caillol, Évelyne El Garby Klaï, Anne Loiret, Cyril Gueï; rok prod. 2014

Évelyne udaje się do Londynu na pogrzeb swojej matki. Gdy dociera na lotnisko, nie może odnaleźć dokumentów swojego dziecka, bez których nie może wsiąść na pokład samolotu. Z pomocą Stéphanie, młodej stewardessy, Évelyne stoczy walkę z biurokracją i czasem.

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11328
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 8577543

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.