Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 21.01.2016 14:44 Miasto:Elbląg Kategoria:Teatr Autor:Edyta Bugowska Placówka:Centrum Spotkań Europejskich "Światowid"
20 lat … czy to jest kochanie?
Od niego wszystko się zaczęło. Ma moc sprawczą. Pozwala wyrazić myśli i uczucia. Daje nieskończenie wiele możliwości. W każdym języku brzmi inaczej. Słowo. Na Ogólnopolskim Festiwalu Sztuki Słowa … czy to jest kochanie? w Elblągu docenia się je szczególnie. 

W tym roku festiwal świętuje dwudziestolecie, dlatego też w programie artystycznym znalazły się recitale dwóch kobiet od lat związanych z polską sceną muzyczną i teatralną. W czasie obu koncertów usłyszeć będzie można klasyki - utwory, które łączą pokolenia.

Ewa Błaszczyk zaśpiewa piosenki z płyty, która powstała po sukcesie spektaklu Pozwól mi spróbować jeszcze raz. Nie przypadkiem właśnie te słowa Ryśka Riedla stały się tytułem zarówno dla wersji scenicznej, jak i tej na płycie. Modlitwa III zamyka wszystko w idealną klamrę, podsumowuje i nadaje sens pozostałym piosenkom.

- I zgodnie z przesłaniem Festiwalu chodzi tu o słowa, bo te same piosenki na nowo skomponowane, zaśpiewane przez kogoś innego, mogą nieść inne treści - mówi Aleksandra Bednarczuk, kierownik artystyczny Ogólnopolskiego Festiwalu Sztuki Słowa … czy to jest kochanie?. - Ewa Błaszczyk dokładnie 10 lat temu, podczas gali naszego Festiwalu, otrzymała nagrodę Trudny temat do zgryzienia, przyznawaną przez radiową Jedynkę. To jubileusz i dla niej, i dla nas. Bardzo się cieszymy, że będziemy ją gościć w Elblągu z nowym projektem. 

Na zakończenie tegorocznego Festiwalu gratka dla miłośników jazzu. Ewa Bem wystąpi z piosenkami Agnieszki Osieckiej, w nowych aranżacjach. Na koncercie nie zabraknie też największych przebojów wokalistki, m.in. Wyszłam za mąż, zaraz wracam, I co z tego dziś masz, Podaruj mi trochę słońca.

Na scenie, tradycyjnie, zaprezentują się laureaci przesłuchań konkursowych.

- Wystąpią w dwóch kategoriach: piosenka poetycka i recytacja. Już czekamy na zgłoszenia uczestników, którzy będą śpiewać i recytować utwory o tematyce miłosnej - dodaje Aleksandra Bednarczuk.

XX Ogólnopolski Festiwal Sztuki Słowa … czy to jest kochanie? potrwa od 17 do 20 marca w Centrum Spotkań Europejskich Światowid w Elblągu. Program, regulamin i karta zgłoszenia są na stronie kochanie.swiatowid.elblag.pl

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11257
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 7736667

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.