Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 15.01.2016 14:20 Miasto:Elbląg Kategoria:Społeczeństwo Autor:Edyta Bugowska, AJ Placówka:Centrum Spotkań Europejskich "Światowid"
Ferie z kinem

To propozycja dla dzieci z Elbląga i okolic. Przez dwa tygodnie ferii w Kinie Światowid najmłodsi będą mogli skorzystać z warsztatów plastycznych i rękodzieła, połączonych z pokazami filmów. Każdego dnia będzie można wziąć udział w innych warsztatach i zobaczyć inny film.

Akcję organizują: Centrum Spotkań Europejskich Światowid i Kino Światowid. Na uczestników czeka sporo atrakcji. Od poniedziałku do piątku, o godz. 10, będzie można wziąć udział w zajęciach rękodzielniczych. Następnie, ok. godz. 11.30, odbędzie się projekcja filmu.

- Codziennie proponować będziemy nowy film i nowe warsztaty, rodzice będą mogli zdecydować się na cały pakiet, bądź pojedyncze zajęcia - mówi Natalia Piotrowska, kierownik Kina Światowid. - Decyduje kolejność zgłoszeń. Jest również możliwość skorzystania z samych tylko projekcji filmowych.

Najmłodsi zabiorą do domu wszystkie stworzone przez siebie prace.

Koszt zajęć: 20 zł (warsztaty + film), 10 zł (sam film). Więcej informacji - tutaj lub pod nr tel. 55 611 20 56.

***

Program:

25 stycznia (poniedziałek)
godz. 10 - warsztaty z rękodzieła Zrób własne mydełko
godz. 11.30 - Alvin i wiewiórki 3. Wielka wyprawa (86 minut)

Najsłynniejsze wiewiórki świata powracają! Seria zbiegów okoliczności sprawia, że Alvin, Szymon i Teodor zaczynają wierzyć, że ich opiekun Dave ma zamiar oświadczyć się swojej dziewczynie, a ich samych porzucić. Wyruszają więc na szaloną wyprawę, by zapobiec nadciągającej katastrofie.

26 stycznia (wtorek)
godz. 10 - warsztaty z rękodzieła Stwórz własną torbę
godz. 11.30 - Tęcza (103 minuty)

Piękna filmowa opowieść osadzona w malowniczej scenerii Radżistanu (północno-zachodnie Indie). Pari ma 10 lat i młodszego brata Chatu. Obiecała mu, że odzyska wzrok przed 9. urodzinami. Urodziny już niedługo. Pari wie, że tylko Shah Rukh Khan może jej pomóc dotrzymać obietnicy. Tylko jak mała dziewczynka z radżasthańskiej wsi ma spotkać wielką sławę Bollywoodu? 

27 stycznia (środa)
godz. 10 - warsztaty Bałwanki ze skarpetek
godz. 11.30 - Mecz o wszystko (75 minut)                            

Grupa ugandyjskich chłopców, 11- i 12-latków, na przekór przeciwnościom losu chce zostać pierwszą w historii afrykańską drużyną, która weźmie udział w Mistrzostwach Świata Małej Ligi Baseballowej. Przez ponad trzy lata Jay Shapiro towarzyszył drużynie baseballowej z Kampali w Ugandzie. Trener George Mukhobe i jego podopieczni to coś więcej niż sportowa drużyna. Poza boiskiem - to silna grupa wsparcia. Pomagają sobie i motywują do działania, a życie dzieciaków z Ugandy nie jest proste.

28 stycznia (czwartek)
godz. 10 - warsztaty Zimowa ramka na zdjęcia
godz. 11.30 - Fistaszki. Wersja kinowa (93 minuty)

Bohaterowie legendarnych, cieszących się niesłabnącą popularnością opowiadań rysunkowych Charlesa M. Schulza: Charlie Brown, pies Snoopy i ich przyjaciele w nowym wydaniu. Gdy w klasie pojawia się nowa dziewczynka, Charlie Brown staje przed największym wyzwaniem w całym swym dotychczasowym życiu, podczas gdy jego wierny towarzysz, pies Snoopy postanawia zrealizować swoje życiowe marzenie.

29 stycznia (piątek)
godz. 10 - warsztaty Kwiatki w doniczkach
godz. 11.30 - Operacja Arktyka (87 minut)

Rodzeństwo postanawia odwiedzić ojca pracującego pod biegunem północnym. Zakradają się do helikoptera ratowniczego, ale na skutek zmiany trasy lądują na opuszczonej wyspie na dalekiej północy.

1 lutego (poniedziałek)
godz. 10 - warsztaty z rękodzieła Oto moja świeczka
godz. 11.30 - Odlotowa przygoda (94 minuty)

Richard Garson ogłasza w telewizji, że księżycowa misja Armstronga była jedynie… hollywoodzkim trickiem, chce również zmienić bieg historii i stać się pierwszym człowiekiem, którego stopa dotknie Księżyca. Powstrzymać go może jedynie 12-letni Mike.

2 lutego (wtorek)
godz. 10 - warsztaty Koralikowe obrazki
godz. 11.30 - Bella i Sebastian 2 (97 minut)

Kontynuacja świetnie przyjętej w całej Europie ekranizacji bestsellerowej powieści dla młodzieży. Historia niezwykłej przyjaźni chłopca i psa wkracza na nowy etap pełen emocjonujących przygód i wzruszających odkryć.

lutego (środa)
godz. 10 - warsztaty Projektowanie strojów
godz. 11.30 - Kauwboy. Chłopiec i kawka (78 minut)

Młoda kawka wypada z gniazda wprost w ręce Jojo. Chłopiec natychmiast odnajduje się w roli opiekuna. Kawka nie mogła trafić lepiej! Jojo większość czasu spędza sam, dlatego z radością i oddaniem, całą swoją energię poświęca na kurację małego przyjaciela. Gdy ojciec odnajduje kawkę w domu, każe Jojo zanieść ją z powrotem do lasu. Uważa, że chłopiec krzywdzi ptaszka, oswajając go. 

4 lutego (czwartek)
godz. 10 - warsztaty Wesołe zwierzaki z plasto-ciastoliny
godz. 11.30 - Hokus-pokus, Albercie Allbertsonie (72 minuty)

Filmowa wersja przygód przedszkolaka znanego dzieciom z serii książek Gunilli Bergström. Chłopiec marzy o posiadaniu psa, ale jego tata uważa, że jest na to za wcześnie. Albert jest przekonany, że do spełnienia marzenia można użyć magicznych sztuczek, w których świat wprowadza go zaprzyjaźniony magik. Okazuje się jednak, że to nie takie łatwe, jak by się mogło wydawać.

lutego (piątek)
godz. 10 - warsztaty Ozdoby ceramiczne
godz. 11.30 - Misiek w Nowym Jorku (86 minut)

Opowieść, która zabierze dużych i małych widzów w pełną przygód i śmiechu podróż - od śniegów Arktyki do centrum Ameryki. A niedźwiedź polarny o gołębim sercu udowodni i ludziom, i zwierzakom, że spoko z niego misiek!

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11653
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 10159432

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.