Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 22.10.2015 12:50 Miasto:Olsztyn Kategoria:Książka Prasa Autor:inf. nadesł, AJ Placówka:Centrum Polsko-Francuskie Cotes d'Armor-Warmia i Mazury
Francja, Uległość, Houellebecq

Francja, 2022 rok, wybory prezydenckie wygrywa kandydat Bractwa Muzułmańskiego... Uległość Michela Houellebecqa to jeden z najgorętszych tytułów roku. 28 października na rozmowę o książce zaprasza Centrum Polsko-Francuskie Côtes d’Armor-Warmia i Mazury w Olsztynie.

Michel Houellebecq, przypomina Monika Być z CP-F, to obecnie najbardziej znany na świecie francuski pisarz. Laureat nagrody Goncourtów wydał m.in. głośne powieści: Możliwość wyspy, Platforma, Mapa i terytorium.
 
"W najnowszej pt. Uległość - ,,islam” to dosłownie: ,,uległość” wobec Allacha (Boga) - podejmuje w śmiały i kontrowersyjny sposób temat (nieuniknionej) islamizacji Francji. Bohaterem jest znudzony życiem narcystyczny humanista, który w przejęciu władzy przez islamistów, a dokładnie w poligamii, widzi szansę na…. ożywienie swojego życia erotycznego. Powieść jednak w swojej satyrycznej wiwisekcji francuskiego społeczeństwa i w ogóle Zachodu przynosi o wiele głębsze i ciekawsze analizy, niż tylko opis neurotycznej przemiany konformistycznego bohatera" - czytamy w zapowiedzi spotkania.

W wydarzeniu weźmie udział Piotr Kieżun z Kultury Liberalnej. Olsztynianin studiował socjologię i filozofię na Uniwersytecie Warszawskim. Jest historykiem idei, w latach 2008-2015 pracował w Instytucie Książki, obecnie jest szefem działu Czytając czasopisma internetowego Kultura Liberalna. Pisze o francuskiej kulturze i społeczeństwie, zajmuje się związkami literatury i polityki. Całość poprowadzi Kazimierz Brakoniecki. 

Centrum Polsko-Francuskie mieści się przy Dąbrowszczaków 39 (I piętro). Początek: godz. 17. Wstęp wolny. Na miejscu będzie możliwość kupienia powieści.

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11328
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 8577380

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.