Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 22.10.2015 11:17 Miasto:Tolkmicko Kategoria:Społeczeństwo Autor:Edyta Bugowska Placówka:Centrum Spotkań Europejskich "Światowid"
Ziemia obiecana w Tolkmicku
Kadr z filmu - przesłany przez organizatora projektu...
Kadr z filmu - przesłany przez organizatora projektu...

Pokaz filmowy i warsztaty dotyczące digitalizacji to nieodpłatne działania kulturalne, które przygotował elbląski Światowid dla mieszkańców Tolkmicka i okolic w sobotę, 24 października. 

Ziemia obiecana to film fabularny z 1974 roku w reżyserii Andrzeja Wajdy na podstawie powieści Władysława Reymonta. W epickim obrazie konfliktów kapitalistycznej Łodzi końca XIX wieku, ukazanym poprzez dzieje kariery trzech zaprzyjaźnionych przemysłowców: Polaka, Żyda i Niemca, wystąpili Daniel Olbrychski, Wojciech Pszoniak i Andrzej Seweryn. Ciekawostką jest, że do roli Lucy Zuckerowej Andrzej Wajda wybrał Violettę Villas. Artystka zrezygnowała jednak z udziału w produkcji, a zastąpiła ją Kalina Jędrusik. Film kręciły jednocześnie dwie ekipy operatorskie i trzech operatorów, co nadać miało akcji gwałtowność i nerwowy rytm oddając charakter życia przemysłowej Łodzi.

- Projekt Kultura 3xTAK! to nieodpłatne działania kulturalne i warsztaty pn. Czym jest digitalizacja? w ramach programu Kultura Dostępna Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego - wyjaśnia Natalia Piotrowska, kierownik kina Światowid. - Spotkania takie odbywają się w trzech miejscowościach naszego województwa: w Młynarach, Tolkmicku i Zalewie. 

Osobom biorącym udział w warsztatach, zaprezentowane zostaną przykłady portali krajowych i zagranicznych, które udostępniają zdigitalizowane obiekty w internecie oraz możliwości, jakie dają one użytkownikom. Podczas warsztatów możliwe również będzie zapoznanie się z praktycznymi aspektami procesu digitalizacji w Regionalnej Pracowni Digitalizacji, która działa w Centrum Spotkań Europejskich Światowid. Zaprezentowany zostanie wykorzystywany w pracowni specjalistyczny sprzęt do skanningu 3D i przedstawione kolejne etapy pracy przy jego wykorzystaniu. 

W Tolkmicku spotkanie odbędzie się 24 października w Miejsko - Gminnym Ośrodku Kultury. Warsztaty rozpoczną się o godz. 14, a o godz. 18.30 - pokaz zrekonstruowanego cyfrowo filmu Ziemia obiecana Andrzeja Wajdy.

Ostatnie działanie w ramach projektu zaplanowano 28 listopada w Miejsko - Gminnym Centrum Kultury w Zalewie. Tu, po warsztatach o godz. 12, uczestnicy zobaczą zrekonstruowany cyfrowo film Potop. Redivivus Jerzego Hoffmana (początek o godz. 16).

Wstęp na warsztaty i projekcje jest wolny.

Projekt Kultura 3xTAK! dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11237
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 7625701

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.