Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 20.10.2015 12:14 Miasto:Giżycko Kategoria:Społeczeństwo Autor:inf. nadesł, AJ Placówka:Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego
Trzy lata małego ruchu granicznego

2015 jest kolejnym rokiem funkcjonowania małego ruchu granicznego. Czy i na ile sprawdza się ta forma współpracy Polski i Rosji oraz regionów po obu stronach granicy? Jak efektywniej wykorzystać ją dla rozwoju turystyki? Okazja do rozmowy o tym nadarzy się jutro w Giżycku. 

Pod patronatem ministra spraw zagranicznych odbędzie się konferencja Mały ruch graniczny: impuls dla rozwoju turystyki. Udział w niej, informuje biuro prasowe Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie, potwierdzili przedstawiciele: samorządu województwa, z marszałkiem Gustawem Markiem Brzezinem na czele, Obwodu Kaliningradzkiego, MSZ, Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych, a także dyplomaci, polscy i rosyjscy samorządowcy, przedstawiciele organizacji turystycznych i przedsiębiorcy z tej branży.

"Samorząd województwa pierwszą konferencję poświęconą małemu ruchowi granicznemu zorganizował w marcu 2012 roku w Kętrzynie, na kilka miesięcy przed wejściem w życie polsko-rosyjskiej umowy. Wiele było wówczas obaw i niejasności. Podczas spotkania omawiano szanse i zagrożenia, jakie mogą towarzyszyć wprowadzeniu w życie tego mechanizmu.

W 2013 roku w Mikołajkach oraz rok później w Dębówku koło Bartoszyc oceniano kolejne lata funkcjonowania umowy. Przyszedł czas na podsumowanie następnego roku, który z jednej strony na pewno potwierdził sens istnienia małego ruchu, z drugiej jednak pokazał, jak łatwo na jego codzienne funkcjonowanie może wpłynąć komplikująca się sytuacja międzynarodowa" - czytamy w komunikacie prasowym. 

Spotkanie w sali konferencyjnej Hotelu St. Bruno, przy ul. Św. Brunona 1, rozpocznie się o godz. 10.

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11360
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 8773977

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.