Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 14.10.2015 15:33 Miasto:Węgorzewo Kategoria:Społeczeństwo Autor:inf. nadesł, AJ Placówka:Muzeum Kultury Ludowej w Węgorzewie
Żyjemy w ciekawym regionie
Przy muzeum znajduje się niewielki urokliwy skansen, który warto obejrzeć bez względu na pogodę... Fot.: Agnieszka Jarzębska, archiwum
Przy muzeum znajduje się niewielki urokliwy skansen, który warto obejrzeć bez względu na pogodę... Fot.: Agnieszka Jarzębska, archiwum (fot. Agnieszka Jarzębska)

Historia - ta zamierzchła i ta nieodległa, ale także kultura i sprawy społeczne - Muzeum Kultury Ludowej w Węgorzewie zaprasza na spotkania z cyklu Studium wiedzy o regionie. Czego będzie można się dowiedzieć w październiku, listopadzie i grudniu?

22 października (czwartek) gościem będzie dr Justyna Kraszewska, prezes Fundacji Warto Chcieć.

„Warto chcieć… - można chcieć wyjechać na studia, można chcieć wystartować w konkursie, (...) nauczyć się języka - warto mieć marzenia i warto je realizować. Najważniejsze bowiem dla młodego człowieka jest rozpoznanie samego siebie. Zadanie sobie pytania „co mnie ciekawi?”. Chcielibyśmy pokazać młodym ludziom, że wartością jest stawianie pytań, że ważne jest bycie kreatywnym, że konfrontowanie planów i marzeń jest mechanizmem potrzebnym do kształtowania swojego życia. My chcemy pomóc" - zapowiada swoje wystąpienie dr Justyna Kraszewska.

19 listopada (czwartekLęku przed koniem trojańskim... czyli o dawnych Prusach w średniowiecznych miastach opowie historyk dr Alicja Dobrosielska.

10 grudnia (czwartekarcheolog z węgorzewskiego muzeum dr Jerzy Marek Łapo podsumuje sezon archeologiczny 2015. Oprócz wykładu z prezentacją multimedialną będzie też pokaz zabytków.

Początek - zawsze o godz. 16.30. Wstęp jest wolny.

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11360
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 8774180

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.