Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 19.10.2015 14:30 Miasto:Elbląg Kategoria:Etnografia Autor:Edyta Bugowska, AJ Placówka:Centrum Spotkań Europejskich "Światowid"
Przed świętami wybierz się na jarmark
fot. mat. prasowe organizatora
fot. mat. prasowe organizatora

12 grudnia w elbląskim Światowidzie odbędzie się jarmark SztukaTERRiA. Na stoiskach będzie można obejrzeć i kupić upominki, ozdoby świąteczne i żywność naturalną. 

To będzie 5. edycja Warmińsko-Mazurskiego Jarmarku Wyrobów Artystycznych SztukaTERRiA .

- Do udziału zapraszamy chętnych twórców ludowych, galerie, instytucje, gospodarstwa agroturystyczne i osoby indywidualne, które zajmują się rękodziełem, rzemiosłem, wyrobem żywności naturalnej, bądź tworzą na obszarze województwa warmińsko-mazurskiego - mówi Agnieszka Tkaczuk z Działu Kultury Artystycznej Centrum Spotkań Europejskich Światowid

Wystawcy mogą zaprezentować się w ramach jedenastu kategorii. W kategorii Wspólne dzieło pokazywane będą przedmioty wykonane przez świetlice szkolne i środowiskowe, warsztaty terapii zajęciowej, szkoły, stowarzyszenia itp. W ramach działu Kobiece fanaberie nabyć będzie można biżuterię, w dziale Zabawki - pluszaki i lalki. Pocztówki, zakładki książkowe i breloki zakwalifikowano do działu Artystyczne drobiazgi. Mydełka, kosmetyki naturalne i świece pojawią się w kategorii SPA dla ciała i duszy, dekoracje domowe, obrazy, poduszki, akcesoria kuchenne i grafiki - w Domowych klimatach, a torebki, portfele i odzież - w dziale Moda i swoboda. Będzie też dział Rozwiń swoją pasję z artykułami do tworzenia rękodzieła.

Przedmioty w typowo świątecznych klimatach, czyli ozdoby bożonarodzeniowe i dekoracje świąteczne, znaleźć będzie można na stoiskach w kategorii Idą święta, zaś w kategorii Sztuka ludowa pojawią się rzeźby, koronki, wyszywanki, frywolitki. Produkty żywności naturalnej pojawią się pod wspólnym szyldem Cud, miód i malina.

- W tej ostatniej kategorii przyjmjemy zgłoszenia dziesięciu wystawców, natomiast w pozostałych - maksymalnie pięciu - informuje Agnieszka Tkaczuk. - Zmiana formy jest odpowiedzią na sugestie odwiedzających i wystawców. Spodziewamy się, że wpłynie ona korzystnie na różnorodność prezentowanych przedmiotów. Nie jest to bowiem jarmark stricte bożonarodzeniowy, zamysłem jest raczej przybliżenie odbiorcom wszystkich kategorii rękodzieła, tych niszowych również.
 
W związku ze zmianami zainteresowani wystawcy proszeni są o zapoznanie się z regulaminem. Jest on dostępny wraz z formularzem zgłoszeniowym w siedzibie Światowida przy Pl. Jagiellończyka 1 w Elblągu i na stronie internetowej swiatowid.elblag.plZgłoszenia przyjmowane są do 20 listopada. Więcej informacji pod numerem tel. 55 611 20 59 lub poprzez e-mail: agnieszka.tkaczuk@swiatowid.elblag.pl  .

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11738
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 10395705

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.