Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 12.10.2015 15:35 Miasto:Elbląg Kategoria:Taniec Autor:Edyta Bugowska, AJ Placówka:Centrum Spotkań Europejskich "Światowid"
Warsztaty i filmy inspirowane tańcem

Elbląg słynie z tańca - chyba nikogo nie trzeba o tym przekonywać. Teraz każdy, zupełnie bezpłatnie, może poznać podstawowe kroki salsy. Tym, którzy wolą spokojniejsze ćwiczenia, Centrum Spotkań Europejskich Światowid proponuje pilates. Wszystko to w ramach projektu Let's dance together!.

Wtorkowe (13 października) i środowe (14 października) popołudnia warto zarezerwować na wizytę w elbląskim Światowidzie. O godz. 17 w holu głównym rozpoczną się warsztaty, które poprowadzą instruktorzy z Centrum Tańca Promyk.

- We wtorek będzie królowała salsa, a w środę - pilates - mówi  mówi Magdalena Czarnocka - Kaptur, wicedyrektor Światowida i koordynator projektu Let's dance together!. -  Po godzinnych warsztatach zapraszamy do obejrzenia filmów, których motywem przewodnim jest taniec.

Pokazy filmowe odbędą się w sali kameralnej Kina Światowid. Bezpłatne wejściówki można odbierać w kasie Światowida. Liczba miejsc jest ograniczona.

Projekt Let’s dance together jest realizowany przy wsparciu Komisji Europejskiej w ramach Programu Erasmus+Sport.

***
 
Program pokazów filmowych i warsztatów

wtorek, 13 października
godz. 17 - warsztaty z salsy
godz. 18 - Czasem śnię, że latam, dokumentalny, Polska, 70 min.

środa, 14 października
godz. 17 - warsztaty z pilates
godz. 18 - Street Dance 2, muzyczny, Wlk. Brytania, 85 min.

Opisy filmów:

Czasem śnię, że latam to poruszająca opowieść o przekraczaniu granic w dążeniu do spełnienia marzeń.
Bohaterką filmu jest młodą, wybitnie utalentowaną tancerką, która od dziecka mieszka w bursie przy szkole baletowej. Z chwilą gdy zostaje najlepszą absolwentką roku, otwiera się przed nią droga międzynarodowej kariery.

Skromna i pracowita Weronika wciąż dąży do perfekcji. Czas wolny od zajęć w teatrze spędza na nieustannej pracy nad swoim ciałem. Życie prywatne, ból, jaki stale jej towarzyszy, samotność i zmęczenie - pozostają gdzieś w tle, bagatelizowane, aż do chwili poważnej kontuzji, której ulega dwa dni przed istotną dla jej kariery premierą w Operze Berlińskiej.

Street Dance 2 to ogniste połączenie latynoskich rytmów z niesamowitymi umiejętnościami ulicznych tancerzy na parkietach od zmysłowego Paryża aż po gorącą Ibizę. Ambitny i utalentowany Ash po niezbyt udanym występie tanecznym zostaje wyśmiany przez amerykańską grupę Invincible. Chłopak jednak nie poddaje się tak łatwo i wspólnie z nowo poznanym Eddim wyruszają w podróż po Europie w poszukiwaniu najlepszych tancerzy. Ich celem jest stworzenie grupy, która pozwoli im pokonać rywali. Głos serca i rytm ulicy prowadzi ich od gorącej Ibizy, przez Amsterdam, Paryż czy Londyn aż po Rzym.

Brakującym ogniwem nowej grupy okazuje się być zdolna i seksowna Eva. Jej gorący latynoski temperament i taneczne umiejętności dadzą Ashowi siłę, aby stanąć do ponownego pojedynku przeciwko dawnemu przeciwnikowi - grupie Invincible.

W roli głównej określana mianem Królowej Hip-Hopu - Sofia Boutella - gwiazda tanecznych reklam firmy Nike oraz teledysków Madonny (Hang Up, Sorry).

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11738
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 10395742

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.