Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Mazur (nowa książka)

W piątek, 16 października, Muzeum Mazurskie w Szczytnie i Towarzystwo Przyjaciół Muzeum zapraszają na spotkanie z Jerzym Woźniakiem, historykiem, autorem świeżo wydanej powieści Mazur. 

Jerzy Woźniak (rocznik '69) jest absolwentem Wydziału Nauk Społecznych Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, Wydziału Humanistycznego Akademii Podlaskiej w Siedlcach i studiów podyplomowych w zakresie nauczania historii na Wydziale Historycznym Akademii Humanistycznej im. Aleksandra Gieysztora w Pułtusku. W latach 1986-1989 był działaczem młodzieżowych struktur opozycji demokratycznej. Od ponad 20 lat pracuje w Fundacji Polsko-Niemieckie Pojednanie w Warszawie. Za działalność na rzecz ofiar II wojny światowej został wyróżniony Odznaką Związkową Polskiego Związku Byłych Więźniów Politycznych Hitlerowskich Więzień i Obozów Koncentracyjnych.

O swojej książce tak pisze:

"Otwieranie szafy z „trupem” znanego powszechnie „dziadka z Wehrmachtu” zawsze wywołuje niezdrowe emocje. Podjąłem jednak wyzwanie i jako wnuk polskiej nauczycielki z Kresów Wschodnich i - co wielce prawdopodobne - wnuk być może jakiegoś zabłąkanego Gefreitera, próbuję zmierzyć się z tym trudnym tematem."

"Ciekawa, chociaż momentami kontrowersyjna powieść Jerzego Woźniaka jest warta przeczytania. Opisy zawarte w książce, dotyczące życia w niemieckim nazistowskim obozie wychowawczym, są podobne do rzeczywistych warunków, jakie w nich panowały" - ocenia Stanisław Zalewskibyły więzień niemieckich nazistowskich obozów koncentracyjnych: Auschwitz - Birkenau, Mauthausen - Gusen I, Gusen II.

Warto zajrzeć na stronę poświęconą książce - tutaj.

Spotkanie jest o godz. 18. Wstęp wolny.

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11988
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 11171300

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.