Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 06.10.2015 12:21 Miasto:Elbląg Kategoria:Taniec Autor:Edyta Bugowska, AJ Placówka:Centrum Spotkań Europejskich "Światowid"
Spędź popołudnie z tańcem i filmem!

Dziś i jutro (6-7 października) w Elblągu można się wybrać na bezpłatne warsztaty taneczne z salsy i zumby oraz na filmy: Step up 4 Revolution i Pina.

Na wydarzenia zaprasza Centrum Spotkań Europejskich Światowid w ramach projektu Let's dance together!, dofinansowanego z Programu Erasmus+ Sport Unii Europejskiej.

Kinie Światowid będzie można obejrzeć filmy, których motywem przewodnim jest taniec. Dziś - w wtorek, 6 października, będzie to projekcja Step up 4 Revolution, opowieści o pochodzących z Miami na Florydzie flashmobowcach. Tańczą na ulicy, w galeriach sztuki i centrach handlowych. Nie ma dla nich rzeczy niemożliwych, a każda, nawet najdziwniejsza lokalizacja, może stać się parkietem.
 
Nazywają się The Mob. Grupie przewodzi niejaki Sean. Pewnego dnia chłopak spotyka piękną nieznajomą o imieniu Emily. Dziewczyna przyjechała do Miami, aby zostać profesjonalną tancerką. Teraz będzie miała okazję uczestniczyć w czymś więcej niż tylko w zawodach tanecznych…

Jutro - w środę, 7 października, w Kinie Światowid - Pina. Film nie jest biografią zmarłej przed dwoma laty choreografki Piny Bausch. To raczej hołd złożony przez Wima Wendersa jej twórczości i hymn na cześć sztuki. W subtelnym, wyciszonym obrazie niemiecki twórca staje w obronie najdelikatniejszych wartości - uczuć, piękna, szacunku dla drugiego człowieka.

- Zanim jednak widzowie zasiądą w kinowych fotelach, będą mogli nauczyć się podstawowych kroków tanecznych. Przed każdą z projekcji przygotowaliśmy krótkie warsztaty taneczne z salsy, zumby i pilates - zachęca Magdalena Czarnocka - Kaptur, wicedyrektor Światowida i koordynatorka projektu.

Warsztaty taneczne odbędą się w holu głównym placówki, która ma siedzibę przy Pl. Jagiellończyka, zaś pokazy filmowe - w sali kameralnej Kina Światowid.

Wstęp na filmy - na podstawie bezpłatnych wejściówek, dostępnych w kasie Centrum Spotkań Europejskich Światowid. Liczba miejsc ograniczona.

***

Program pokazów filmowych i warsztatów:

6 października, wtorek

godz. 17 - warsztaty z salsy

godz. 18 - Step up 4 Revolution - film muzyczny, USA, 99 min.

 

7 października, środa

godz. 17 - warsztaty z zumby

godz. 18 - Pina - film dokumentalny/ musical, Francja/ Niemcy/ Wlk. Brytania, 106 min.

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11744
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 10403387

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.