Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 29.09.2015 13:45 Miasto:Region Kategoria:Turystyka Autor:Edyta Bugowska Placówka:Centrum Spotkań Europejskich "Światowid"
Turyści na szlaki!

Stwórz samodzielnie swoją wycieczkę i… wybierz się w podróż. Pomocny może okazać się serwis e-wędrówki.pl .

- Za pośrednictwem internetu każdy może poznać dziedzictwo kulturowe Warmii i Mazur - mówi Magdalena Czarnocka - Kaptur, zastępca dyrektora Centrum Spotkań Europejskich Światowid w Elblągu. - Pogoda dopisuje, więc może niektórzy wybiorą się za miasto. Dzięki serwisowi wycieczkowemu e-wędrówki, w oparciu o informacje na temat dziedzictwa kulturowego regionu, można tworzyć własne szlaki on-line i pobierać je na urządzenia mobilne.

Portal mapowy e-wędrówki to łatwo dostępna wiedza o atrakcyjnych miejscach i obiektach na Warmii i Mazurach. Portal jest przeznaczony dla szerokiej grupy odbiorców - mieszkańców i turystów, którzy preferują piesze, rowerowe i samochodowe wędrówki.

- Każdy użytkownik może samodzielnie stworzyć własny szlak wędrówki lub wycieczki i udostępnić go innym zainteresowanym, a dzięki zastosowaniu kodów QR może pobrać wybraną trasę na urządzenie mobilne i udać się na wycieczkę - wylicza Magdalena Czarnocka - Kaptur. - Dodam jeszcze, że portal powstał dzięki dofinansowaniu ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013 oraz z budżetu Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Serwis e-wędrówki korzysta z zasobów portalu cyfrowewm.pl . Internauta po zarejestrowaniu się i zalogowaniu - przy czym może wykorzystać serwisy społecznościowe Facebook i Google+ - może komentować trasy i obiekty, wyznaczać i zapisywać własne trasy wędrówek na podstawie dostępnych punktów.

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11745
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 10403661

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.