Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 24.09.2015 15:10 Miasto:Region Kategoria:Turystyka Autor:inf. nadesł, AJ Placówka:Brak
Nie śpij, zwiedzaj!
fot. Agnieszka Jarzębska - archiwum
fot. Agnieszka Jarzębska - archiwum

27 września przypada Światowy Dzień Turystyki. W naszym województwie pierwsze atrakcje z tej okazji - już dziś wieczorem. Co się wydarzy? 

czwartek, 24 września 

godz. 19 - otwarcie pokonkursowej wystawy fotograficznej i rozstrzygnięcie konkursu W Roli Głównej Elbląg

miejsce: Galeria Elbląska w Hotelu Arbiter w Elblągu (Plac Słowiański 2)

Organizatorem konkursu jest Elbląski Klaster Turystyczny. Celem konkursu było stworzenie zbioru zdjęć z Elbląga i regionu elbląskiego, które pokażą atuty, wartość twórczą i możliwości Elbląga oraz regionu, a także zachęcą filmowców z kraju i ze świata do lokowania produkcji filmowych w plenerach elbląskich. Organizatorzy poprzez konkurs fotograficzny chcą pokazać miasto i region takim, jakim widzą go jego mieszkańcy i turyści: oryginalne i nieopatrzone ujęcia znanych miejsc, zakątki odkryte tylko przez nielicznych, najnowsze i najmodniejsze miejsca oraz zielone przestrzenie. 

piątek, 25 września

godz. 10 - konferencja inaugurująca wojewódzkie obchody Światowego Dnia Turystyki Miliard turystów, miliard możliwości

Miejsce: Elbląg - Ratusz Staromiejski, ul. Stary Rynek 25

Na konferencję zaproszono osoby związane z turystyką w regionie, przedstawicieli władz państwowych i samorządowych, reprezentantów przedsiębiorstw i organizacji realizujących zadania z zakresu turystyki, a także redakcje regionalnych i lokalnych mediów. Gospodarzami będą: marszałek województwa Gustaw Marek Brzezin, starosta elbląski Maciej Romanowski i prezydent Elbląga Witold Wróblewski.

Podczas spotkania m.in. zostaną wręczone Odznaki Honorowe Ministra Sportu i Turystyki Za zasługi dla turystyki, przedstawione będą atrakcje turystyczne Elbląga i powiatu elbląskiego w multimedialnych prezentacjach, przewidziano również wykład pt. Współczesny marketing miejsc - między komunikacją masową a indywidualną oferty turystycznej Warmii i Mazur.  

sobota, 26 września 

godz. 8-14 - 53. Jesienny Rajd po Wysoczyźnie Elbląskiej 

Rajd ma ponad 50-letnią historię; organizator: PTTK oddział Ziemi Elbląskiej zachęca w ten sposób do aktywnego spędzania wolnego czasu na terenie Wysoczyzny Elbląskiej. Dla uczestników przygotowano pięć zróżnicowanych tras rozpoczynających się w różnych punktach startowych. Grupy wyruszają z Jagodna, Bażantarni, Gronowa Elbląskiego, Tropów Elbląskich i Bielnika Drugiego, aby po przejściu trasy spotkać się na dziedzińcu Muzeum Archeologiczno - Historycznego w Elblągu. W imprezie weźmie udział około 500 osób.

Start: 1. Jagodno (wyjazd autokaru spod siedziby PTTK w Elblągu, ul. Krótka, o godz. 7.30), 2. Bażantarnia (pętla tramwajowa - godz. 8.45), 3. Gronowo Elbląskie (wyjazd z dworca PKP Elbląg - godz. 7.09), 4. Tropy Elbląskie (wyjazd autokaru spod siedziby PTTK w Elblągu, ul. Krótka - godz. 8.30), 5. Bielnik Drugi (wyjazd autokaru spod siedziby PTTK w Elblągu, ul. Krótka - godz. 8), zakończenie: Muzeum Archeologiczno - Historyczne w Elblągu, Bulwar Zygmunta Augusta 11

godz. 9-16 - Piknik rodzinny z okazji Światowego Dnia Turystyki

Miejsce: Muzeum Archeologiczno - Historyczne w Elblągu, Bulwar Zygmunta Augusta 11

Na uczestników pikniku czekać będą atrakcje: spotkania z podróżnikami, pokazy średniowiecznych rzemiosł, prezentacje dawnych gier i zabaw, animacje, gry plenerowe i wiele innych. Do użytku zwiedzających zostanie oddany Gabinet Podróżnika, a kustosze wystaw muzealnych oprowadzą gości po swoich ekspozycjach. Najbardziej zaangażowani uczestnicy mogą liczyć na poczęstunek i gadżety promocyjne. Będzie też można zrobić sobie pamiątkowe rodzinne zdjęcie w specjalnie uruchomionej na tę okazję fotobudce. 

godz. 9 - Zawody w Marszu na Orientację

Miejsce: Bażantarnia - muszla koncertowa przy restauracji Myśliwska

Organizatorem jest Elbląski Klub Orienteeringu Gryf. Zawody rozegrane zostaną w formie marszobiegu (scorelauf) w oparciu o Zielone Punkty Kontrolne. Uczestnicy w poszczególnych kategoriach wiekowych za pomocą mapy poszukują punktów kontrolnych, potwierdzając pobyt na nich za pomocą karty startowej. Po biegu na każdego uczestnika czekać będzie grochówka. W zawodach weźmie udział około 120 osób. Zakończenie około godz. 13.15.

godz. 9 - Birdwatching - spacer z ornitologiem

Odjazd autobusu z Placu Jagiellończyka w Elblągu

Nadleśnictwo Elbląg zaprasza na wspólny spacer z leśnikami i ornitologiem do rezerwatu Zatoka Elbląska, gdzie z punktu obserwacyjnego możliwe będzie podpatrywanie ptaków przez lunetę. Dla pierwszych 50 osób organizator gwarantuje miejsce w autobusie (zgłoszenia: tel. 55 230 85 31). Resztę zainteresowanych zaprasza do Rangór. Planowane zakończenie imprezy około godz. 12.

godz. 9 - Grzybobranie z leśnikami

Zbiórka uczestników: Miejsce Postoju Pojazdów w Krasnym Lesie, przy ul. Fromborskiej (przy wyjeździe z Krasnego Lasu w kierunku Tolkmicka)

Nadleśnictwo Elbląg zaprasza na wspólne zbieranie grzybów pod okiem specjalisty z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. Dla najlepszych grzybiarzy przewidziane są nagrody, a dla wszystkich uczestników - kiełbaska z ogniska. Planowane zakończenie imprezy około godz. 13. Osoby, które zgłoszą swój udział przed imprezą (do 25.09 do godz. 15, tel. 55 230 85 31), będą miały gwarantowaną kiełbaskę.

godz. 9 - Rajd Kajakowy

Elbląg - Nadbrzeże (Stanica Wodna)

Organizatorem jest Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Kamionku Wielkim. Uczestnicy Rajdu po dopłynięciu do Nadbrzeża będą uczestniczyć w ognisku (otrzymają kiełbaski itp. ) oraz w Pikniku Żeglarskim.

godz. 13-17 - Piknik Żeglarski w Stanicy Wodnej Nadbrzeże

Mała Ogólnodostępna Infrastruktura Turystyczna - Stanica Wodna w Nadbrzeżu

Organizatorem jest Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Kamionku Wielkim. Na uczestników czekają gry, zabawy i konkursy dla dzieci, młodzieży i dorosłych (m.in. mini plac zabaw, malowanie buziek, zabawy z chustą animacyjną, wyścigi kajakowe, przeciąganie liny, wbijanie gwoździa), koncert szant, kulinarne wyroby regionalne przygotowane przez koła gospodyń wiejskich, pokaz ratownictwa wodnego, przejażdżki jachtem. 

niedziela, 27 września

godz. 9 - wycieczka rowerowa Rowerami po pochylniach Kanału Elbląskiego

Zbiórka uczestników przy Rondzie Kaliningrad w Elblągu

Organizatorem jest PTTK Oddział Ziemi Elbląskiej. Wycieczka rowerowa będzie połączona ze zwiedzaniem maszynowni pochylni Całuny Nowe i Buczyniec, zwiedzaniem Izby Historii Kanału Elbląskiego w Buczyńcu oraz ogniskiem z kiełbaskami na polu biwakowym w Buczyńcu. Planowany powrót około godziny 17. W wycieczce weźmie udział około 150 osób.

Uwaga!

W dniach 25 - 27 września Żegluga Ostródzko-Elbląska Sp. z o.o. w Ostródzie udostępni nieodpłatnie zwiedzającym turystom Izbę Historii Kanału Elbląskiego w Buczyńcu.

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11734
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 10389288

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.