Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 16.09.2015 10:54 Miasto:Elbląg Kategoria:Film / Media Autor:Edyta Bugowska, AJ Placówka:Centrum Spotkań Europejskich "Światowid"
Filmowa jesień

Elbląskie odsłony najciekawszych polskich festiwali, transmisje z The Metropolitan Opera, spotkania Dyskusyjnego Klubu Filmowego - to niektóre propozycje kina Światowid na najbliższe miesiące.

- Tych, którym nie po drodze będzie Gdynia, do 19 września zapraszamy na Elbląskie Repliki Festiwalu Filmowego w Gdyni - mówi kierownik kina Natalia Piotrowska. - Z racji jubileuszu festiwalu, oprócz projekcji filmów startujących w sekcjach konkursowych, przewidziane są również Filmowe Rozgrywki - 40 lat Festiwalu Filmowego w Gdyni, a także panele dyskusyjne.

Widzowie Replik mają okazję obejrzeć filmy, które nie trafiły jeszcze do kin, takie jak Chemia, Intruz i Czarodziejska góra. Anatomia zła będzie miała swoją premierę. Program Replik jest tutaj

The Metropolitan Opera

3 października powracają transmisje z The Metropolitan Opera. Jako pierwsze w nowym sezonie zostanie pokazane dzieło Verdiego Trubadur.

- Przed nami dziesięć oper „na żywo”, w tym pięć nowych tytułów, dotychczas niepokazywanych w ramach tego wielokrotnie nagradzanego cyklu. To także dodatkowa, wyjątkowa retransmisja Zaczarowanego fletu Mozarta - przedstawienia, które jako pierwsze popłynęło w eter w jakości HD &DD Surround, inaugurując tym samym pionierskie przedsięwzięcie nowojorskiego teatru - dodaje Natalia Piotrowska.

Hamlet z National Theatre

W kinie Światowid pojawi się… National Theatre. Będzie to niepowtarzalna okazja, by obejrzeć jedno z największych dzieł Szekspira. Sztuka będzie transmitowana bezpośrednio z londyńskiego Barbican Theatre, w ramach serii National Theatre Live. Rola Hamleta jest traktowana przez aktorów nie tylko jako wyróżnienie, ale przede wszystkim jako nie lada wyzwanie. W spektaklu w szekspirowskiego bohatera wcieli się znany ze znakomitej kreacji Sherlocka Benedict Cumberbatch. Jeszcze przed premierą sztuka stała się dużym wydarzeniem w Londynie. Czy podobnie będzie w Elblągu? Przekonamy się już 15 października.

W Dyskusyjnym Klubie Filmowym

Pierwsze po wakacjach spotkanie odbędzie się 8 października, o godz. 19. Miłośnicy ambitnych filmów obejrzą Taxi-Teheran, opowieść o podróżującym po Teheranie taksówkarzu - reżyserze, który w rozmowach z pasażerami pokazuje absurdy i grozę życia w swojej ojczyźnie.

- Na dużym ekranie zagości też m.in. Timbuktu, który zmierzył się z Idą w walce o tegorocznego Oscara w kategorii filmów nieanglojęzycznych - mówi prowadząca DKF Aleksandra Bielska. - Zapraszam nie tylko na filmy, ale również na ciekawe dyskusje.

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11738
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 10395913

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.