Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 02.09.2015 08:55 Miasto:Region Kategoria:Film / Media Autor:Sylwia Warzechowska Placówka:Centrum Spotkań Europejskich "Światowid"
Kolej na kino w Nadbrzeżu

- W uroczym miejscu, w otoczeniu drzew, nieopodal Zalewu Wiślanego obejrzymy jedną z najlepszych komedii kronikarza absurdów PRL-u Stanisława Barei Co mi zrobisz, jak mnie złapiesz - mówi Joanna Niewiadomska z elbląskiego kina Światowid. Bezpłatna projekcja w Stanicy Wodnej - w najbliższy piątek, 4 września. 


- Spotykamy się za lasem, nad samym Zalewem Wiślanym. Może być już chłodno, więc radzimy zabrać ze sobą koce lub ciepłe ubrania - podpowiada Joanna Niewiadomska.

Nadbrzeże będzie czwartą, ostatnią miejscowością, na trasie cyklu Kolej na kino.

- Zarówno w Gronowie Elbląskim, Pasłęku, jak i Małdytach, nasze projekcje „pod chmurką” cieszyły się dużym zainteresowaniem. Liczymy na to, że nie inaczej będzie w Nadbrzeżu - mówi Natalia Piotrowska, kierownik kina Światowid.

Kolej na kino ma już swoją historię. Po raz czwarty, w wakacje, kino Światowid opuściło mury budynku, by w atrakcyjnych okolicznościach spotkać się z widzami. Początkiem akcji była jedna projekcja w 2012 roku, zorganizowana na zabytkowym tolkmickim dworcu. Kolejna edycja dedykowana była kolei nadzalewowej - seanse organizowane były właśnie na jej trasie: w Suchaczu, Tolkmicku, Fromborku, Braniewie oraz Elblągu. Zeszłoroczna Kolej… opuściła dworce, by podkreślić znaczenie wyrazu „kolej”, czyli czas na kino oraz pokazać atrakcyjne pod względem turystycznym miejsca wybrane przez przedstawicieli Suchacza, Pasłęka, Janowa i Młynar.
 
 Kolej na kino powstaje we współpracy z Pasłęckim Ośrodkiem Kultury, Gminą Małdyty, Biblioteką Publiczną z Gronowa Elbląskiego, Stanicą Wodną Nadbrzeże. Organizatorem głównym jest kino Światowid, wraz z Centrum Spotkań Europejskich Światowid. Partnerem jest Cyfrowe Repozytorium Filmowe, Sponsorem Głównym Agencja Reklamowa Contact.

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11990
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 11177352

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.