Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 14.08.2015 13:33 Miasto:Elbląg Kategoria:Wydarzenia Autor:Sylwia Warzechowska Placówka:Centrum Spotkań Europejskich "Światowid"
Elbląskie Noce już za tydzień

To będzie weekend spotkań z uznanymi artystami ze świata muzyki i teatru, ale nie tylko. Elbląskie Noce. Festiwal Piosenki Wartościowej za główny cel stawiają sobie promocję młodych talentów. Początek Festiwalu, organizowanego przez Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu, już 21 sierpnia.

Elbląskie Noce często nazywane są Festiwalem Festiwali, Festiwalem Gwiazd, a także Sceną Promocji Młodych Talentów. Festiwal, już po raz dziewiętnasty, zaspokoi ludzkie pragnienia obcowania z prawdziwym kunsztem artystycznym.

Tegoroczna edycja rozpocznie się 21 sierpnia o godz. 19.00 w Pasłęku, koncertem „Najlepsi z najlepszych”. Na scenie przy zamku, na placu św. Wojciecha wystąpią laureaci ogólnopolskich festiwali piosenki artystycznej.

- Na koncert w Pasłęku wstęp jest wolny. Wykonawcy zaśpiewają także w dużej sali Kina „Światowid” w Elblągu 22 sierpnia o godz. 16.00. Chętni mogą jeszcze odbierać bezpłatne wejściówki w kasie „Światowida” – mówi Antoni Czyżyk, dyrektor CSE „Światowid”.

 

Przekręt wyjdzie na jaw?

Po występach wschodzących gwiazd polskiej sceny muzycznej przyjdzie czas na podziwianie nieprzeciętnej gry aktorskiej. Już 22 sierpnia o godz. 18.00, CSE „Światowid” zaprasza do Teatru im. Aleksandra Sewruka na spektaklu „Przekręt (nie) doskonały czyli kto widział pannę Flint”, będzie można obejrzeć: Rafała Cieszyńskiego, Joannę Moro, Dorotę Nowakowską, Marię Dejmek, Bogdana Kalusa oraz Jacka Kopczyńskiego.

Spektakl z pewnością będzie smakowitym kąskiem dla wielbicieli komedii, bowiem poszukiwanie sposobów na zwiększenie zysków może prowadzić do wielu zaskakujących zdarzeń. Zwłaszcza, gdy metody na pomnożenie pieniędzy nie do końca są uczciwe. Co może się wydarzyć, gdy przekręt wyjdzie na jaw? Kto jest przyzwoity, a kto oszukuje? I kim właściwie w tej intrydze jest Panna Flint? Tego dowiemy się podczas spektaklu.

Koncert Ani Dąbrowskiej

Recitalem laureata Księżycowej Statuetki Elbląskich Nocy 2013 – Tomasz Steńczyka rozpocznie się ostatni wieczór Elbląskich Nocy. Już 23 sierpnia o godz. 18.00, w elbląskim teatrze, będzie można usłyszeć nieprzeciętne piosenki, bo napisane przez Agnieszkę Osiecką. Laureat Księżycowej Statuetki Elbląskich Nocy 2013 zaprezentuje je w nowych, czasem zaskakujących interpretacjach swoich oraz zespołu.

 

- Gwiazdą wieczoru będzie jednak Ania Dąbrowska, jedna z najbardziej utalentowanych polskich piosenkarek ostatniej dekady. Wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów, producentka. Dotychczas nagrała pięć płyt, z których każda uzyskał status platynowej płyty. Specjalnie dla elblążan zaśpiewa swoje największe przeboje – dodaje Antoni Czyżyk.

Ostatnie bilety na spektakl „Przekręt (nie) doskonały” - w cenie od 50 zł - oraz na koncert Ani Dąbrowskiej – w cenie 45 zł – dostępne są w kasie CSE „Światowid” w Elblągu.

 

Patronat honorowy nad Festiwalem objęli: Gustaw Marek Brzezin, Marszałek Województwa Warmińsko – Mazurskiego oraz Witold Wróblewski, Prezydent Elbląga 

Sponsorem Głównym XIX Elbląskich Nocy. Festiwalu Piosenki Wartościowej jest Grupa LOTOS S.A.

Sponsorzy: Grupa ENERGA, FL Smidth Maag Gear, Elbląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji, Kasa Stefczyka, Paters Producent Galanterii Skórzanej

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11990
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 11184199

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.