Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 07.08.2015 11:01 Miasto:Elbląg Kategoria:Wydarzenia Autor:Sylwia Warzechowska Placówka:Centrum Spotkań Europejskich "Światowid"
Elbląskie Noce po raz dziewiętnasty

Jaka impreza może poszczycić się tak długą tradycją? Prawda, że jest ich niewiele. Choć co roku nowi wykonawcy goszczą na scenie Elbląskich Nocy. Festiwalu Piosenki Wartościowej, jedno jest niezmienne – to weekend, który przyciąga miłośników artystycznego kunsztu.

Ci, którzy jeszcze nie odebrali wejściówek lub nie mają jeszcze biletów nie powinni czekać do ostatniej chwili. Pozostały ostatnie wolne miejsca na wydarzenia Elbląskich Nocy. Festiwalu Piosenki Wartościowej, organizowanych przez Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu, który w tym roku potrwa od 21 do 23 sierpnia.

- W tym roku zaproponowaliśmy widzom spektakl „Przekręt (nie) doskonały” w którym wystąpią między innymi znana z serialu „Anna German” grająca tytułową bohaterkę - Joanna Moro, czy sympatyczny policjant z „Ojca Mateusza” -  Rafał Cieszyński – mówi Aleksandra Bednarczuk, kierownik artystyczny Festiwalu. - Nie zabraknie także sporej dawki dobrej muzyki. Na deskach Teatru im. Aleksandra Sewruka wystąpią Ania Dąbrowska i Tomasz Steńczyk z zespołem.

Bilety na spektakl „Przekręt (nie) doskonały” (22 sierpnia) - w cenie od 50 zł - oraz na koncert Ani Dąbrowskiej (23 sierpnia) – w cenie 45 zł – dostępne są w kasie CSE „Światowid” w Elblągu. W kasie można odbierać także bezpłatne wejściówki na koncert „Najlepsi z najlepszych”. Bowiem oprócz stwarzania okazji do spotkania z uznanymi artystami ze świata muzyki i teatru Elbląskie Noce promują także młode talenty.

Koncert „Najlepsi z najlepszych” odbędzie się dwukrotnie. Wschodzące gwiazdy piosenki artystycznej 21 sierpnia o godzinie 19.00 zaśpiewają w Pasłęku na scenie przy zamku św. Wojciecha oraz 22 sierpnia o godzinie 16.00 w dużej sali Kina „Światowid” w Elblągu.

- Elbląskie Noce już na stałe wpisały się w kalendarz kulturalnych imprez w naszym mieście. Grono sympatyków Festiwalu wciąż się powiększa, a to wszystko za sprawą magii tego wyjątkowego wydarzenia i wyjątkowych ludzi – dodaje Aleksandra Bednarczuk.

 

Patronat honorowy nad Festiwalem objęli: Gustaw Marek Brzezin, Marszałek Województwa Warmińsko – Mazurskiego oraz Witold Wróblewski, Prezydent Elbląga

Sponsorem Głównym XIX Elbląskich Nocy. Festiwalu Piosenki Wartościowej jest Grupa LOTOS S.A.

Sponsorzy: Grupa ENERGA, FL Smidth Maag Gear, Elbląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji, Kasa Stefczyka, Paters Producent Galanterii Skórzanej

Festiwal zrealizowano przy pomocy finansowej Miasta Elbląg

Partnerzy: Pasłęcki Ośrodek Kultury, Zarząd Komunikacji Miejskiej w Elblągu

Reklama Noce 2015
This text will be replaced
Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11990
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 11185716

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.