Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 03.08.2015 13:13 Miasto:Elbląg Kategoria:Wydarzenia Autor:Sylwia Warzechowska Placówka:Centrum Spotkań Europejskich "Światowid"
Zaplanuj sierpniowe noce z piosenką artystyczną

Elbląskie Noce. Festiwal Piosenki Wartościowej w Elblągu zagości po raz dziewiętnasty, w Pasłęku - po raz pierwszy. Już 21 sierpnia rozpocznie się trzydniowa uczta dla miłośników wartościowej piosenki i sztuki, na którą zaprasza Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”.

Koncertem „Najlepsi z Najlepszych” laureaci ogólnopolskich festiwali piosenki artystycznej otworzą Elbląskie Noce. Wschodzące gwiazdy piosenki artystycznej 21 sierpnia o godzinie 19.00 zaśpiewają w Pasłęku na scenie przy zamku św. Wojciecha oraz 22 sierpnia o godzinie 16.00 w dużej sali Kina „Światowid” w Elblągu.

- Miłośnicy artystycznych doznań już mogą w kasie „Światowida” odbierać bezpłatne wejściówki na koncert w Elblągu – mówi Aleksandra Bednarczuk, kierownik artystyczny Festiwalu. – Na wydarzenie w Pasłęku wstęp jest wolny, tutaj wejściówki nie będą potrzebne. 

Najlepsi adepci piosenki artystycznej zaśpiewają z towarzyszeniem zespołu pod kierownictwem muzycznym Bartosza Krzywdy.

- Po muzycznych występach zaprosimy widzów na spektakl w wykonaniu Teatru Capitol z Warszawy. W komedii „Przekręt (nie) doskonały” wystąpią między innymi Joanna Moro i Rafał Cieszyński – mówi Aleksandra Bednarczuk.

Spektakl jest komedią obyczajową o… podatkach. Trudno o bardziej bieżący i zaskakujący temat. A więc jak przechytrzyć skarbówkę? Bohaterowie sztuki znaleźli na to sposób! „Przekręt (nie) doskonały” będzie można obejrzeć na deskach Teatru im. Aleksandra Sewruka  22 sierpnia o godzinie 18.00. Natomiast ostatni dzień Elbląskich Nocy wypełniony będzie muzyką. Na początek, z autorskimi interpretacjami piosenek Agnieszki Osieckiej, wystąpi laureat Księżycowej Statuetki Elbląskich Nocy 2013 – Tomasz Steńczyk z zespołem. Chwilę później scena będzie należała jednej z najbardziej utalentowanych polskich piosenkarek ostatniej dekady - do Ani Dąbrowskiej. Podczas koncertu nie zabraknie najnowszych piosenek oraz tych, z pewnością doskonale znanych elbląskiej publiczności.

Bilety na spektakl „Przekręt (nie) doskonały” - w cenie od 50 zł - oraz na koncert Ani Dąbrowskiej – w cenie 45 zł – dostępne są w kasie CSE „Światowid” w Elblągu.

 

Patronat honorowy nad Festiwalem objęli: Gustaw Marek Brzezin, Marszałek Województwa Warmińsko – Mazurskiego oraz Witold Wróblewski, Prezydent Elbląga

Sponsorem Głównym XIX Elbląskich Nocy. Festiwalu Piosenki Wartościowej jest Grupa LOTOS S.A.

Sponsorzy: Grupa ENERGA, FL Smidth Maag Gear, Elbląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji, Kasa Stefczyka, Paters Producent Galanterii Skórzanej

Festiwal zrealizowano przy pomocy finansowej Miasta Elbląg

Partnerzy: Pasłęcki Ośrodek Kultury, Zarząd Komunikacji Miejskiej w Elblągu

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11990
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 11185750

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.