Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Będąc w Szczytnie, wstąp do muzeum

Szczycieńskie muzeum posiada unikatowe zbiory, które przybliżają kulturę i historię Mazurów. Oprócz stałych ekspozycji prezentuje też wystawy czasowe. Od dziś do końca sierpnia będą to obrazy Haliny Jagody Kołodziejskiej.

Muzeum Mazurskie kontynuuje działalność wcześniejszego, niemieckiego muzeum założonego w 1925 r.. Mieściło się ono w zamku krzyżackim, który obecnie jest w ruinie. Od 1948 r. placówka ma siedzibę w ratuszu, wybudowanym w latach 30. XX wieku, na miejscu dawnego przedzamcza. Od szeregu lat Muzeum Mazurskie jest oddziałem Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie. Z pamiątek dawnej kultury mazurskiej zobaczymy tam m.in. piękne stare zegary, meble, ceramika, słynne kafle piecowe. Warto posłuchać radiowej rozmowy - tutaj.

A dziś - w piątek, 3 lipca, o godz. 18 zostanie otwarta wystawa prac Haliny Jagody Kołodziejskiej pt. JezioroArtystka pochodzi z Lublina. Studiowała malarstwo w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, w pracowni prof. Jana Tarasina. Dyplom z malarstwa i tkaniny artystycznej obroniła w 1978 rokuMieszka i tworzy w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą. Należy do Kazimierskiej Konfranterni Sztuki - grupy twórczej istniejącej od 15 lat.

(Jeden z obrazów)

Prezentowała swoje prace na kilkunastu wystawach zbiorowych Konfranterni, m.in. w znanej warszawskiej galerii Stara Prochownia. Pokazywała je również, informują organizatorzy szczycieńskiej wystawy, na wystawach indywidualnych w kraju i za granicą, m.in. w galeriach Warszawy (Canaletto, Mito), Lublina (Galeria Ewy Majewskiej) i Kazimierza (Art Loch, MIT). W programie dzisiejszego wernisażu jest także występ pianisty Zbigniewa Kmicińskiego i piosenkarki Elżbiety Przygody - Motylińskiej.

 

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11987
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 11171237

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.