Planujesz spędzić urlop w którejś z miejscowości w warmińsko-mazurskiem, kupujesz lokalne wyroby z tego terenu lub np. wybierasz się do restauracji? Zwróć uwagę czy miejsca i produkty noszą logo Sieci Dziedzictwa Kulinarnego Warmia, Mazury i Powiśle.
Do sieci, przypomina biuro prasowe Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie, należą "producenci, przetwórcy i restauratorzy, którzy wytwarzają i sprzedają lokalne produkty spożywcze, będące dziedzictwem kulinarnym regionu. Członkowie zrzeszenia otrzymują certyfikaty, które potwierdzają jakość sprzedawanych produktów. Mogą także bezpłatnie reklamować się w regionalnych folderach promocyjnych i uczestniczyć w organizowanych przez samorząd imprezach promocyjnych".
Regionalna sieć na terenie województwa warmińsko-mazurskiego jest największym takim zrzeszeniem w Polsce. Obecnie liczy 166 członków i regularnie przystępują do niej kolejne podmioty. Ostatnio, w maju, poszerzyła się o 11 przedsiębiorców, a 32 odnowiło swe członkostwo.
Charakterystycznym znaczkiem mogą się teraz posługiwać także: Hotelik Atelier w Biskupcu, Restauracja Olsztyńska, Hotel Dyplomat w Olsztynie, Dom Pracy Twórczej Polskiej Akademii Nauk w Wierzbie, Restauracja Cudne Manowce w Olsztynie, Pensjonat Pod Dobrym Aniołem w Krzywonodze koło Pasymia, Ośrodek Wypoczynkowy Copernicus w Sile koło Sząbruka, Młyn Gospodarczy Adam Tubis w Bażynach koło Ornety, Grupa Producentów Rolnych Marpol sp. z o.o., Zakład Przetwórstwa Mięsnego Pabich w Lubajnie koło Ostródy, Pałac Pacółtowo w Pacółtowie koło Gierzwałdu, Gospodarstwo Pasieczne Andrzej Wowk w Miłakowie.
Warto zajrzeć na stronę Europejskiej Sieci Regionalnego Dziedzictwa Kulinarnego.