Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 01.07.2015 15:50 Miasto:Region Kategoria:Turystyka Autor:inf. nadesł, AJ Placówka:Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego
Niebieski znaczek wskaże Ci drogę

Planujesz spędzić urlop w którejś z miejscowości w warmińsko-mazurskiem, kupujesz lokalne wyroby z tego terenu lub np. wybierasz się do restauracji? Zwróć uwagę czy miejsca i produkty noszą logo Sieci Dziedzictwa Kulinarnego Warmia, Mazury i Powiśle.

Do sieci, przypomina biuro prasowe Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie, należą "producenci, przetwórcy i restauratorzy, którzy wytwarzają i sprzedają lokalne produkty spożywcze, będące dziedzictwem kulinarnym regionu. Członkowie zrzeszenia otrzymują certyfikaty, które potwierdzają jakość sprzedawanych produktów. Mogą także bezpłatnie reklamować się w regionalnych folderach promocyjnych i uczestniczyć w organizowanych przez samorząd imprezach promocyjnych".

Regionalna sieć na terenie województwa warmińsko-mazurskiego jest największym takim zrzeszeniem w Polsce. Obecnie liczy 166 członków i regularnie przystępują do niej kolejne podmioty. Ostatnio, w maju, poszerzyła się o 11 przedsiębiorców, a 32 odnowiło swe członkostwo. 

Charakterystycznym znaczkiem mogą się teraz posługiwać także: Hotelik Atelier w Biskupcu, Restauracja Olsztyńska, Hotel Dyplomat w Olsztynie, Dom Pracy Twórczej Polskiej Akademii Nauk w Wierzbie, Restauracja Cudne Manowce w Olsztynie, Pensjonat Pod Dobrym Aniołem w Krzywonodze koło Pasymia, Ośrodek Wypoczynkowy Copernicus w Sile koło Sząbruka, Młyn Gospodarczy Adam Tubis w Bażynach koło Ornety, Grupa Producentów Rolnych Marpol sp. z o.o., Zakład Przetwórstwa Mięsnego Pabich w Lubajnie koło Ostródy, Pałac Pacółtowo w Pacółtowie koło Gierzwałdu, Gospodarstwo Pasieczne Andrzej Wowk w Miłakowie.

Warto zajrzeć na stronę Europejskiej Sieci Regionalnego Dziedzictwa Kulinarnego.

 

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11884
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 10726195

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.