Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 26.06.2015 08:27 Miasto:Region Kategoria:Społeczeństwo Autor:Sylwia Warzechowska Placówka:Centrum Spotkań Europejskich "Światowid"
Ortografia z uśmiechem

 W myśl zasady „uczyć i bawić” przez trzy dni w Rogajnach, koło Pasłęka, prowadzone były warsztaty Ortografia z uśmiechem. Kolejne zajęcia będą w Elblągu. Chętni mogą się zgłaszać do 30 czerwca. Udział w warsztatach jest bezpłatny.

- Zakończyliśmy warsztaty Ortografia z uśmiechem w Rogajnach. Zajęcia są realizowane przez Centrum Spotkań Europejskich Światowid w Elblągu w ramach projektu Ojczysty się liczy! ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Ojczysty - dodaj do ulubionych - mówi koordynatorka projektu Marta Derlukiewicz.

Przez trzy dni w Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Rogajnach prowadzone były zajęcia w formie konkursów z nagrodami, gier i zabaw edukacyjnych. Zadania i ćwiczenia dobrano tak, by uczniowie mogli rozwijać swoją kreatywność, spostrzegawczość i pamięć.

- Dodatkową niespodzianką dla uczestników warsztatów było spotkanie z autorką książek dla dzieci i młodzieży Wiolettą Piasecką, która odczytała swoje najnowsze opowiadanie Zagadki piłkarskie oraz opowiedziała o swojej pracy i o książkach, a także uświadomiła dzieciom, że warto  mieć marzenia.

Warsztaty zostały bardzo dobrze przyjęte przez uczniów klasy trzeciej, którzy podczas zajęć nie słyszeli nawet dzwonków na przerwę i bardzo aktywnie brali udział w zajęciach - dodaje Marta Derlukiewicz.
 
Teraz także elblążanie i mieszkańcy okolicznych miejscowości będą mieli szansę zapisać swoje dziecko na drugą edycję warsztatów Ortografia z uśmiechem, które odbędą się w Centrum Spotkań Europejskich Światowid od 6 do 8 lipca.
 
W ramach tego projektu placówka realizuje również:

- warsztaty krasomówcze (1-3 lipca); uczestnicy dowiedzą się jak kreować swój wizerunek i nauczą umiejętności mówienia od siebie i o sobie; będzie to okazja, by zdobyć wiedzę jak dobrze się zaprezentować przed kamerą i razem z ekspertami przeanalizować takie nagranie;

- warsztaty dziennikarskie (13-15 lipca); będzie można poznać podstawy pracy dziennikarskiej, a współpracując z elbląskimi dziennikarzami będzie można przygotować własne artykuły; najlepsze opublikują elbląskie media. 
 
Pozostały jeszcze wolne miejsca na warsztaty. Zgłoszenia drogą mailową na adres: marta.derlukiewicz@swiatowid.elblag.pl. Należy podać imię i nazwisko uczestnika. Termin zgłoszeń upływa 30 czerwca.

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11990
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 11184167

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.