Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Dobrze wypieczone... historie

Wypiekanie chleba w glinianych piecach i warsztaty ceramiczne - przez dwa dni w Aniołowie, koło Pasłęka, będą gościć uczestnicy warsztatów, które organizuje Stowarzyszenie Jantar we współpracy z Centrum Spotkań Europejskich Światowid w Elblągu. Możesz być jednym z nich.

- Każda potrawa przygotowywana w piecu ma niepowtarzalny smak i aromat - mówi Ewa Bednarska -Siwilewicz, artysta plastyk ze Światowida. - Komora piekarnicza to serce pieca, które ma decydujący wpływ na jakość wypiekanych w nim produktów.

Gliniany piec, specjalnie przygotowany dla uczestników warsztatów, już czeka w Aniołowie. O tym, jak przygotować pyszny chleb, a następnie przekonać się, jak on smakuje, będą mogli uczestnicy warsztatów, które 26 i 27 czerwca odbędą się w Aniołowie.

- Równolegle będą odbywały się i warsztaty wypiekania chleba, i warsztaty ceramiczne - mówi organizatorka Magdalena Czarnocka - Kaptur. - Pod okiem Haliny Cieśli uczestnicy przygotują ciasto chlebowe z dowolnie dobranymi dodatkami. Będą mogli wykorzystać na przykład słonecznik, pestki dyni czy soję.

Warsztaty ceramiczne poprowadzi Ewa Bednarska - Siwilewicz. Z pewnością z gliny powstaną nie tylko przedmioty użytkowe, ale i formy ozdobne.

- Wyobraźnia ludzka nie zna granic, a my niczym nie będziemy jej ograniczać - zapewnia Ewa Bednarska -Siwilewicz.

Na zakończenie odbędzie się degustacja wypieków. Mieszkańcy Aniołowa już zapowiedzieli, że będzie można skosztować chleba z miodem lub ze smalcem.

Udział w warsztatach jest bezpłatny. Liczba miejsc jest ograniczona. Chętni mogą zapisywać telefonicznie: pod numerem tel. 55 611 20 64 lub mailowo: ewa.bednarska@swiatowid.elblag.pl  .

Warsztaty odbędą się w ramach projektu Rękodzieło - sztuka warta zachodu, dofinansowanego ze środków Starostwa Powiatowego w Elblągu i Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11990
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 11185726

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.