Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 19.06.2015 10:00 Miasto:Region Kategoria:Turystyka Autor:inf. nadesł, AJ Placówka:Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego
Autostrada rowerowa jest już w powiecie węgorzewskim
Postęp prac można śledzić na stronie inwestycji: greenvelo.pl
Postęp prac można śledzić na stronie inwestycji: greenvelo.pl

W poniedziałek, 22 czerwca, zostanie oddany do użytku pierwszy w województwie warmińsko-mazurskim odcinek Wschodniego Szlaku Rowerowego Green Velo.   

Fragment trasy, informuje biuro prasowe Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie, ma długość 28 km i leży na terenie powiatu węgorzewskiego. Prowadzi z Leśniewa w okolice miejscowości: Popioły i Koźlak, wiedzie m.in. przez nową kładkę nad rzeką Węgorapą i są na niej trzy Miejsca Obsługi Rowerzystów, gdzie można schronić się przed deszczem oraz odpocząć.

"To pierwszy odcinek trasy, która w naszym regionie będzie liczyła blisko 400 km, a na terenie pięciu województw Polski Wschodniej - 2 tys. km. Do dyspozycji cyklistów na Warmii i Mazurach będzie również 40 Miejsc Obsługi Rowerzystów i ponad 300 stojaków rowerowych.

Tylko w województwie warmińsko-mazurskim na budowę Green Velo przeznaczono 89 mln zł, a całość prac będzie kosztowała około 300 mln zł. Środki pochodzą głównie z Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej. Przetargi na wszystkie warmińsko-mazurskie odcinki są już rozstrzygnięte, a kolejne gotowe do użytku fragmenty znajdują się w gminach: Milejewo, Lelkowo, Płoskinia i Sępopol" - informuje biuro prasowe Urzędu Marszałkowskiego.
 
Uroczystość z udziałem marszałka województwa warmińsko-mazurskiego Gustawa Marka Brzezina, Anny Wasilewskiej z zarządu województwa, Moniki Pałasz - dyrektor departamentu programów ponadregionalnych Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju oraz Dariusza Szewczyka z Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości rozpocznie się o godz. 17 w Trygorcie - w Miejscu Obsługi Rowerzystów. Następnie część uczestników przejedzie trasą do Węgorzewa (liczącą około 5 km), gdzie zlokalizowany jest kolejny MOR.

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11458
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 9218720

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.