Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 03.06.2015 16:47 Miasto:Region Kategoria:Turystyka Autor:Sylwia Warzechowska Placówka:Centrum Spotkań Europejskich "Światowid"
Ze szkicownikiem po elbląskiej Bażantarni
Fot. mat. prasowe CSE Światowid
Fot. mat. prasowe CSE Światowid

Podróże ze szkicownikiem to połączenie aktywności fizycznej i artystycznej, okazja do wyruszenia rowerem w drogę, by podziwiać widoki i szukać inspiracji w plenerze. Wyprawa organizowana przez elbląski Światowid i Szkołę Podstawową nr 23 im. Marii Dąbrowskiej  - już w środę, 10 czerwca. 

Przed wakacjami uczestnicy rowerowo-artystycznych podróży spotkają się o godzinie 9, pod Centrum Spotkań Europejskich Światowid. Wybiorą się na wycieczkę niebieskim szlakiem po Bażantarni, wzdłuż Doliny Srebrnego Potoku, do Mostka Elewów. Po drodze zatrzymają się, aby szkicować naturę. Powstaną: szkice węglem, ołówkiem, piórkiem, pastelą oraz w technice akwareli.

- Bażantarnia była i jest rejonem turystyczno-wypoczynkowym, który mieszkańcy Elbląga odwiedzają ze szczególnym upodobaniem. Podróżującym ze szkicownikiem na pewno nie zabraknie inspirujących motywów, bo tutejsze gęste lasy obfitują w ciekawe okazy fauny i flory. Będziemy obserwować naturę i próbować przełożyć jej formy na papier. Wykonywanie prac plastycznych w plenerze to relaks  i świetne ćwiczenie warsztatowe - mówi Ewa Bednarska - Siwilewicz, artysta plastyk ze Światowida.

Udział w Podróżach ze szkicownikiem jest bezpłatny. Informacje i zapisy - do 8 czerwca, telefonicznie - pod numerem 55 611 20 64 i mailowo: ewa.bednarska@swiatowid.elblag.pl.

Następna wyprawa - 9 lipca.

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11886
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 10727374

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.