Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 25.05.2015 11:09 Miasto:Orneta Kategoria:Społeczeństwo Autor:inf. nadesł, AJ Placówka:Miejski Dom Kultury im. Franciszka Chruściela w Ornecie
Krzywy Dżez, piosenki Świniopasa

28 maja (czwartek) Miejski Dom Kultury w Ornecie zaprasza na wydarzenie, które połączy świat muzyki okołojazzowej, poezję oraz plastykę i da publiczności wpływ na to, co się wydarzy.

Krzywy Dżez i Piosenki Świniopasa to, zapowiadają organizatorzy, przepis na odświeżenie znaczenia muzyki w naszej codzienności.

"To zaproszenie do eksploracji tego, co skryte, uwikłane, co chciałoby się radośnie uwolnić w dźwiękach, w obrazie, w słowie, czy choćby w formie eksperymentu myślowego - w głowie. Przenikają się tu dwa projekty muzyczne: wydawnictwo Jazy Bartka Krzywdy oraz Piosenki Świniopasa Jacka Filca.

Zespół gra również standardy jazzowe w pokręconych aranżacjach oraz szeroko rozumianą muzykę improwizowaną. Jest sporo elementów etnicznych, szamańskich, a także punkowego zacięcia. Całość spina poezja Jacka Filca, wykonywana w mocno alternatywnych piosenkach. Dodatkowo na scenie pojawią się członkowie dziecięco-młodzieżowego zespołu Dragons, działającego w Miejskim Domu Kultury. Do artystycznego kotła dołożą swoje wokale i instrumentarium.

Podczas spotkania zagrane zostaną autorskie kompozycje Bartka Krzywdy z płyty Jazy, krzywodżezowo zaaranżowane standardy, sfilcowane pieśni świniopasa oraz tzw. „czapa”, czyli przeboje konstruowane na bieżąco w wyniku dynamicznie zmieniających się okoliczności i emocji .

W czasie spotkania można spodziewać się incydentów z pogranicza happeningu. Publika będzie mogła aktywnie wpływać na przebieg eksperymentu, natomiast atrakcjami artystycznymi zajmie się dzika horda ze wschodu: Jura Miszczenko – kontrabas, Patryk Giedziun – bas elektryczny, Jacek Filc – omamy wokalne / animacje plastyczne,  Piotr Jankowski – perkusja, Szymon Zuehlke – saksofony i Bartek Krzywda – klawisze" - czytamy w komunikacie prasowym.

Początek: godz. 19. Wstęp wolny.

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11738
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 10395163

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.