Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 30.04.2015 12:45 Miasto:Elbląg Kategoria:Film / Media Autor:Sylwia Warzechowska Placówka:Centrum Spotkań Europejskich "Światowid"
Czas... seriali
Kadr z pierwszego polskiego serialu
Kadr z pierwszego polskiego serialu "Barbara i Jan"...

Wiele gwiazd znanych ze szklanego ekranu będzie można spotkać w Elblągu. Od 19 do 21 czerwca odbędzie się tu I Festiwal Polskich Seriali Telewizyjnych.

- Elbląg przeżyje prawdziwy najazd gwiazd – mówi Antoni Czyżyk, dyrektor Centrum Spotkań Europejskich Światowid, które jest organizatorem wydarzenia. – Już dzisiaj zapraszamy wszystkich miłośników seriali do udziału w spotkaniach z aktorami i producentami.

Przez trzy dni nikt nie będzie się nudził. Przypomniane zostaną m.in. kultowe seriale TVP, przed projekcją których będzie można obejrzeć krótkie filmy w cyklu Kulisy seriali, widzowie będą mogli także wybrać Serial Wszech Czasów oraz wziąć udział w panelu dyskusyjnym.

- Najważniejsza część festiwalu, to konkurs – mówi Bogumił Osiński, pomysłodawca i dyrektor wydarzenia. - Uważam, że udało nam się zaprosić do jury wspaniałych profesjonalistów: Ewę Braun, Henryka Kuźniaka, Radosława Piwowarskiego, Zdzisława Pietrasika i Piotra Szwedesa. To oni zdecydują o tym, komu przypadną Złote, Srebrne i Brązowe Światowidy – Nagrody Aktorskie przyznawane w dwóch kategoriach: kobiecej i męskiej.   

Pokazom konkursowym towarzyszyć będą spotkania publiczności z gwiazdami seriali i ekipami twórców. TVP1 i TVP2 wytypowały do konkursu  po pięć seriali. 

O festiwalowe trofea będą walczyły: Komisarz Alex, Dom nad rozlewiskiem, Blondynka, Ojciec Mateusz, Ranczo, M jak miłość, Na dobre i na złe, Głęboka woda, Czas honoru oraz O mnie się nie martw.

Nagrody zostaną wręczone podczas uroczystej gali, którą pokaże telewizja. Dowiemy się też, który z konkursowych seriali zdobył największe uznanie festiwalowej publiczności. Całość zakończy koncert zatytułowany Piosenki z ekranu, przygotowany według scenariusza i w reżyserii Jerzego Satanowskiego. Wśród wykonawców będą m.in. Katarzyna Dąbrowska, Katarzyna Żak, Sonia Bohosiewicz, Artur Żmijewski, Mirosław Baka i Piotr Machalica.

- Niemalże od początku istnienia Światowida działa u nas kino. Zawsze chcieliśmy zorganizować wydarzenie związane z filmem, nie jest więc przypadkiem, że to właśnie w tym roku po raz pierwszy zostanie zorganizowany Festiwal Polskich Seriali Telewizyjnych – mówi Antoni Czyżyk. - Dokładnie 50 lat temu Telewizja Polska rozpoczęła emisję pierwszego serialu. Był nim Barbara i Jan w reżyserii Hieronima Przybyła i Jerzego Ziarnika z Janiną Traczykówną i Janem Kobuszewskim w rolach głównych.
Tytułowym bohaterom serialu zostaną przyznane SuperŚwiatowidy - Nagrody Specjalne Festiwalu.

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11990
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 11185633

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.