Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 16.04.2015 17:59 Miasto:Elbląg Kategoria:Społeczeństwo Autor:Sylwia Warzechowska Placówka:CSE Światowid
Wytrop książkę w swoim mieście

Pamiętacie zabawę w podchody? Albo w ciepło – zimno? Z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich portal społecznościowy eKulturalni.pl wraz z zaprzyjaźnionymi blogerami i wydawnictwami przygotował zabawę nieco przypominającą gry z dzieciństwa pn. T®op 10 książek. A dla najlepszych – wiadomo – nagrody. Książkowe oczywiście.

W ramach akcji, w zaułkach dziesięciu miast Polski wierni użytkownicy portalu eKulturalni.pl ukryją książki. Akcja odbędzie się między innymi w Olsztynie, Ełku i Elbląg. Wystarczy tylko znaleźć książki, by zabrać do domu. Aby ułatwić zadanie poszukiwaczom, eKulturalni będą zamieszczać w sieci zdjęcia lub hasła z podpowiedziami.

- Zaznaczcie w swoich terminarzach sobotę, 25 kwietnia i korzystając z wiosennej pogody - a wierzymy, że taka będzie - sprawdzacie, jakie znaki zostawili wam eKulturalni. Pobawcie się w detektywów – zachęca Zuzanna Gajewska, redaktor portalu eKulturalni.pl

Podpowiedzi eKulturalni będą zamieszczać na stronie wydarzenia na Facebooku (https://www.facebook.com/events/1429535797357487/) już od czwartku, 23 kwietnia, kiedy to przypada Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Wielkie szukanie rozpocznie się równo w południe, tuż przed pojawi się ostatnia, najważniejsza wskazówka. Warto więc zabrać ze sobą urządzenia mobilne z dostępem do Internetu.

- W każdym mieście wspiera nas inny użytkownik portalu – mówi Zuzanna Gajewska. - W Ełku będzie to Kasia z bloga Perypetie Prowincjonalnej Matki, w Olsztynie - Wiktoria z bloga Przeczytaj mnie i Ula, autorka bloga Pełen Zlew, a w Elblągu - Martyna, autorka bloga Fioletowy fotel. W zabawie bierze też udział pięć wydawnictw: Zysk i S-ka, Feeria, Varsovia, Videograf oraz Oskar. To książki wydane ich nakładem będzie można znaleźć w skrytkach.

Poszukujący mogą rejestrować swoje zmagania, wszelkie filmy, zdjęcia i relacje – mile widziane.

- Kto wie, może dla najbardziej zaangażowanych znajdą się kolejne nagrody... –  dodaje redaktor eKulturalni.pl.

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11990
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 11185570

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.