Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 23.03.2015 08:00 Miasto:Elbląg Kategoria:Społeczeństwo Autor:Sylwia Warzechowska Placówka:Centrum Spotkań Europejskich "Światowid"
Poznaliśmy mistrzów słowa. Zdobywca Grand Prix z Poznania
Fot. mat. prasowe
Fot. mat. prasowe

 Daniel Stachuła z Poznania został zdobywcą Grand Prix XIX edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Sztuki Słowa …Czy to jest kochanie? Laureat zaprezentował się w kategorii recytacja. Festiwal zakończył koncert laureatów oraz zespołu Raz, Dwa, Trzy.

 
Jury w składzie: Olga Bołądź, Grażyna Matyszkiewicz, Maciej Jachowski i Jarosław Wasik, po wysłuchaniu 24 recytatorów i 27 osób śpiewających poezję, zdecydowało o przyznaniu pierwszej nagrody w kategorii recytacja Sylwii Witkowskiej ze Szczecina, a w kategorii piosenka poetycka, w której nagrodę ufundowało Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu- Łukaszowi Majewskiemu z Żukowa (nagroda w wysokości 1500 zł).

Wśród wokalistów nie wyłoniono zdobywcy drugiego miejsca, zaś trzecie miejsce zajął Paweł Marchel z Elbląga. Oceniający przyznali natomiast trzy równorzędne wyróżnienia, które otrzymali Grzegorz Zimałka (zespół Perspektywa okolicy) z Raciborza, Łukasz Jędrys z Olsztyna oraz Paweł Borzeński z Ełku.

W kategorii recytacja Jury przyznało dwie równorzędne drugie nagrody, które otrzymała Hanna Komorzycka ze Szczecina i Radosław Salamończyk z Włocławka, a także dwie równorzędne trzecie nagrody Zuzannie Saporznikow z Poznania oraz Jarosławowi Rusińskiemu z Poznania. Wśród recytatorów również wyróżnieni zostali Patryk Pawelec z Zamościa i Michał Kurek z Lubaczowa.
 
Zdobywcą Grand Prix festiwalu został Daniel Stachuła z Poznania, który oprócz 3.500 zł nagrody otrzymał nagrodę specjalną - tablet ufundowany przez prezydenta Elbląga Witolda Wróblewskiego.
 
Nagrody specjalne otrzymali także zdobywcy pierwszych miejsc w poszczególnych kategoriach – z zestawem galanterii skórzanej ufundowanej przez firmę PATERS wyjechała z Elbląga Sylwia Witkowska, a Łukasz Majewski z Żukowa otrzymał voucher pobytowy Romantyczny weekend we Dwoje w Hotelu Anders ufundowany przez Hotel Anders w Starych Jabłonkach.
 
Zespół Raz, Dwa, Trzy na zakończenie XIX OFSS …Czy to jest kochanie? zaśpiewał swoje największe przeboje.
 
Patronat honorowy nad XIX Ogólnopolskim Festiwalem Sztuki Słowa …Czy to jest kochanie? objęli: Gustaw Marek Brzezin – Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz Witold Wróblewski – Prezydent Elbląga

Sponsorzy Główni: Grupa LOTOS oraz ALSTOM Power Sp. z o.o.

Sponsorzy - Grupa ENERGA, Kasa Stefczyka, Hotel Anders w Starych Jabłonkach, PATERS Producent Galanterii Skórzanej, Perfect ubezpieczenia Stanisław Jasina, Arbiter Hotel, Grupa Żywiec - Browar w Elblągu.

Partnerzy: Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu, Narodowe Centrum Kultury.

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11361
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 8805125

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.