Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 20.03.2015 15:55 Miasto:Elbląg Kategoria:Społeczeństwo Autor:Sylwia Warzechowska Placówka:Centrum Spotkań Europejskich "Światowid"
Czas na Festiwal Sztuki Słowa

W elbląskim Światowidzie do niedzieli trwa XIX Ogólnopolski Festiwal Sztuki Słowa …Czy to jest kochanie? 

- Zaczniemy w piątek (20 marca - red.) mocnym akcentem: spektaklem z udziałem Joanny Brodzik, Darii Widawskiej i Małgorzaty Lipmann – mówi Aleksandra Bednarczuk, kierownik artystyczny Festiwalu. – Jednak najwięcej emocji czeka nas w sobotę podczas przesłuchań konkursowych uczestników.

OFSS …Czy to jest Kochanie? stał się miejscem, w którym przywraca się piękno i czystość językowi, gdzie dba się o słowo. Impreza ma pokazać, że literatura miłosna może być niewyczerpanym źródłem natchnień, doskonałym sposobem na wyrażanie drzemiących pragnień. Nic więc dziwnego, że wielu uczestników już chyba na stałe wpisało sobie elbląski Festiwal do obowiązkowych miejsc, gdzie po prostu trzeba być. Festiwal ma także wiernych wielbicieli i entuzjastów wśród mieszkańców Elbląga i okolic, którzy uczestniczą w festiwalowych przesłuchaniach. 

W sobotę, 21 marca o godz. 10, na Scenie na Piętrze rozpoczną się przesłuchania w kategorii recytacja, od godz. 16 w dużej sali kina Światowid rozbrzmiewać będzie piosenka poetycka.

- Dla publiczności na przesłuchania konkursowe wstęp jest wolny. Jednak, aby nie rozpraszać uczestników festiwalu prosimy o punktualne przybycie, szczególnie na Scenę na Piętrze – podkreślają organizatorzy.

Przez kilkanaście lat organizacji festiwalu w jego jury zasiadali m.in. Jerzy Satanowski, Jacek Bończyk, Bogusław Sobczuk i Piotr Machalica. W tym roku uczestników prezentacji konkursowych oceniać będą: aktorka Olga Bołądź, Grażyna Matyszkiewicz - wykładowca Akademii Teatralnej w Warszawie, Jarosław Wasik - dyrektor Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu oraz aktor Maciej Jachowski.

O tym, kogo wyróżni jury dowiemy się w niedzielę (22 marca) podczas Koncertu Laureatów XIX edycji Festiwalu Sztuki Słowa …Czy to jest kochanie? Na uczestników czeka pula 15 000 złotych i nagrody rzeczowe. Festiwal zakończy się muzycznym akcentem, gwiazdą wieczoru będzie zespół Raz, Dwa Trzy.

Patronat honorowy nad XIX Ogólnopolskim Festiwalem Sztuki Słowa …Czy to jest kochanie? objęli: Gustaw Marek Brzezin - Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz Witold Wróblewski - Prezydent Elbląga. Partnerzy: Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu, Narodowe Centrum Kultury
Sponsorzy Główni: Grupa LOTOS oraz ALSTOM Power Sp. z o.o. Sponsorzy - Grupa ENERGA, Kasa Stefczyka, Hotel Anders w Starych Jabłonkach, Paters Producent Galanterii Skórzanej, Perfect ubezpieczenia Stanisław Jasina, Arbiter Hotel, Grupa Żywiec - Browar w Elblągu.

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11362
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 8816139

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.