Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 16.02.2015 13:34 Miasto:Elbląg Kategoria:Społeczeństwo Autor:Sylwia Warzechowska Placówka:Centrum Spotkań Europejskich "Światowid"
Śpiewasz piosenkę poetycką? Recytujesz?

Jeśli obie dziedziny są  ci bliskie, nic nie stoi na przeszkodzie, byś zgłosił swój udział w XIX Ogólnopolskim Festiwalu Sztuki Słowa … Czy to jest kochanie? Festiwal odbędzie się od 20 do 22 marca w Elblągu.

 

Aktorka Olga Bołądź, wykładowca Akademii Teatralnej w Warszawie Grażyna Matyszkiewicz oraz Jarosław Wasik, dyrektor Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu – to oni będą oceniali prezentacje konkursowe chętnych, którzy chcą spróbować swych sił w recytacji lub piosence poetyckiej.

- Na prezentacje konkursowe mogą zgłaszać się osoby indywidualne, jak i reprezentanci ośrodków kultury czy też szkół artystycznych – mówi Aleksandra Bednarczuk, kierownik artystyczny festiwalu. – Wystarczy przygotować dwa utwory o miłości, wiersze lub piosenki poetyckie, i przesłać do nas kartę zgłoszeniową. Na zgłoszenia czekamy do 1 marca.

A na najlepszych czekają nagrody.

- Pula nagród finansowych wynosi 15 000 złotych. Poza tym mamy dla laureatów atrakcyjne nagrody rzeczowe - zestaw akcesoriów skórzanych oraz weekend w spa - mówi Aleksandra Bednarczuk.

Prezentacje konkursowe w kategorii Recytacja odbędą się w sobotę, 21 marca, od godz. 10, na Scenie na Piętrze Centrum Spotkań Europejskich Światowid. Natomiast wybrane przez siebie piosenki poetyckie uczestnicy będą prezentowali od godz. 16, w sali kina Światowid. Artyści, którzy zachwycą jurorów, wystąpią na gali finałowej, 22 marca.

- Z radością witamy w Elblągu tych uczestników, którzy przyjeżdżają do nas od wielu lat, wielokrotnie zdobywając nagrody, jak i te osoby, które na naszej scenie debiutują – dodaje Aleksandra Bednarczuk.

Regulamin i karta zgłoszeniowa są tutaj.

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11990
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 11184216

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.