Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 04.02.2015 17:33 Miasto:Elbląg Kategoria:Taniec Autor:Sylwia Warzechowska Placówka:Centrum Spotkań Europejskich "Światowid"
Mistrzostwa w latynoamerykańskich rymach

Najlepsze pary amatorskie - tańczące sambę, cha-chę, paso doble, rumbę i jive'a – będzie można zobaczyć już 21 i 22 lutego na elbląskim parkiecie podczas Mistrzostw Polski FTS w tańcach latynoamerykańskich.

- Elbląg słynie z tańców standardowych, więc dla mieszkańców regionu będzie to okazja do poznania także piękna tańców latynoamerykańskich – mówi Antoni Czyżyk, dyrektor Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”, który jest współorganizatorem mistrzostw.

W turnieju będzie można zobaczyć najlepsze w Polsce pary amatorskie tańczące sambę, cha-chę, paso doble, rumbę i jive'a. Będą walczyć nie tylko o medale, ale - co ważniejsze - o możliwość reprezentowania naszego kraju na arenie międzynarodowej w Mistrzostwach Świata czy Europy.

Tancerze będą rywalizowali w dziewięciu kategoriach wiekowych, najlepszych będzie można oglądać podczas gali wieczornych. Taneczne zmagania potrwają od 21 do 22 lutego, a kibicować zawodnikom będzie można od godz. 10.30 do godz. 21.00. Mistrzostwa w Elblągu będą także okazją do oglądania na żywo zmagań par zawodowych, które zaprezentują się zarówno w kategorii tańców standardowych jak i latynoamerykańskich

- Jesteśmy przekonani, że atmosfera będzie sprzyjać tanecznej rywalizacji. Wszystkim startującym życzymy powodzenia, trenerom satysfakcji z wyników, sędziom owocnej pracy, a publiczności niezapomnianych wrażeń – dodaje Antoni Czyżyk.

Mistrzostwa Polski FTS w tańcach latynoamerykańskich odbędą się w hali MOS przy ul. Kościuszki. Bilety w cenach: 40 zł (na trybuny) oraz 100 zł (przy stoliku) są do nabycia w kasie CSE „Światowid”.

Organizatorami imprezy są: Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”, Federacja Tańca Sportowego oraz Stowarzyszenie „Jantar”

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11990
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 11184242

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.