Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 26.01.2015 18:24 Miasto:Elbląg Kategoria:Wydarzenia Autor:Sylwia Warzechowska Placówka:Centrum Spotkań Europejskich "Światowid"
Festiwal pełen miłości
Fot. Ireneusz Rupniewski/archiwum CSE
Fot. Ireneusz Rupniewski/archiwum CSE "Światowid"

Joanna Brodzik, Daria Widawska, Małgorzata Lipmann i zespół „Raz, Dwa, Trzy” – ich występy będzie można oglądać podczas XIX Ogólnopolskiego Festiwalu Sztuki Słowa …Czy to jest kochanie?. Jednak prawdziwymi gwiazdami będą artyści, którzy zmierzą się w twórczej rywalizacji w dwóch kategoriach - piosenki poetyckiej i recytacji. Chętni już mogą się zgłaszać.


Miłość będzie głównym tematem wierszy i piosenek podczas przesłuchań konkursowych w ramach XIX Ogólnopolskiego Festiwalu Sztuki Słowa …Czy to jest Kochanie?, który 20 marca rozpocznie się w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”.
- Festiwal jest imprezą otwartą, więc mogą zgłaszać się uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, studenci, jak i osoby dorosłe – mówi Aleksandra Bednarczuk, kierownik artystyczny Festiwalu. - Od kilku lat najwyższe laury zdobywają recytatorzy. W roku 2014 Grand Prix jury przyznało Danielowi Stachuła z Sulechowa, w 2013 - Mirosławie Micek z Dębicy, a w 2012 roku najwyższa nagroda trafiła do Doroty Iwanickiej i Jarosława Zonia.
Na najlepszych czekają nagrody finansowe.
- Na przesłuchania zgłaszają się osoby, które przyjeżdżają do Elbląga od kilku lat, ale nie brakuje także debiutantów. Niektórzy z nich bywają prawdziwie artystycznym objawieniem – dodaje Aleksandra Bednarczuk.
Tak więc każdy może się zgłosić. Wystarczy przygotować dwa utwory o miłosnej tematyce (wiersze lub piosenki poetyckie) i przesłać do organizatorów kartę zgłoszeniową. Chętni mają czas do 1 marca, można się zgłaszać do obu kategorii.
- Wielu obecnie uznanych artystów swoją karierę rozpoczynało na takich, jak nasz Festiwalach. Są to m.in. Jarosław Chojnacki, Joanna Lewandowska, Dorota Osińska, Natalia Sikora czy Dominika Figurska. Jak będzie w tym roku? Zobaczymy… - dodaje Aleksandra Bednarczuk.

Regulamin i kartę zgłoszeniową można znaleźć na stronie: http://www.kochanie.swiatowid.elblag.pl/

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11990
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 11185015

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.