Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 22.01.2015 20:06 Miasto:Elbląg Kategoria:Film / Media Autor:Sylwia Warzechowska Placówka:CSE Światowid
Weekend w Światowidzie i Promyku
kadr z filmu
kadr z filmu "Hiszpanka"

Wernisaż w „Galerii Nobilis”, taneczny maraton w „Promyku” oraz kinowe hity – to propozycje „Światowida” na nadchodzący weekend (23 – 25 stycznia). Podpowiadamy, jak kulturalnie można spędzić wolny czas.

Kulturalny weekend warto rozpocząć już wpiątek (23 stycznia) o godz. 18.00 wybierając się na wernisaż prac Adrianny Leszczyńskiej – młodej, uzdolnionej artystki, która jest uczennicą Liceum Plastycznego w Gronowie Górnym.
- Moje prace inspirowane są codziennością, tym, co wokół mnie się znajduje i ludźmi, którzy mnie otaczają – mówi Adrianna Leszczyńska. - Prace, które znajdą się na wystawie powstały nie tylko w szkole, także w wolnym czasie. Będzie można zobaczyć zarówno martwą naturę, jak i ciekawe rysunki… ludzi.

 

W Kinie „Światowid” nie brakuje kinowych hitów. Od 23 stycznia na dużym ekranie można oglądać „Hiszpankę”, film o Powstaniu Wielkopolskim Łukasza Barczyka oraz „Cuda” - obraz, który zdobył Grand Prix na festiwalu w Cannes.
- Na życzenie widzów wraca także „Ida”, którą będziemy grali do 25 stycznia – dodaje Aleksandra Bielska z Kina „Światowid”.
W repertuarze są także: animacja „Dzwoneczek i bestia z Nibylandii”, polska komedia „Wkręceni 2” oraz thriller „Fotograf” w reżyserii Waldemara Krzystka. Szczegółowy repertuar dostępny jest na stronie: kino.swiatowid.elblag.pl.
Przed lub po filmowym seansie warto obejrzeć wystawę „Fotka miesiąca 2014” na której znalazły się zdjęcia czytelników Elbląskiej Gazety Internetowej PortEl.pl. Wystawę można oglądać do 20 lutego na I i II piętrze holu „Światowida”.

 

Sobotnie popołudnie upłynie w rytmach zumby. O godz. 16.00 w „Promyku” (przy ul. Browarnej 80) rozpocznie się taneczny maraton, w którym mogą wziąć udział zarówno dorośli, jak i dzieci.
- Przed nami taneczna zabawa, dodatkowo wśród uczestników maratony rozlosujemy miesięczne karnety na zajęcia w „Promyku”, a każde dziecko otrzyma od nas upominek – mówi Joanna Karpiuk z Centrum Tańca „Promyk”.
Podczas maratonu dzieci będą tańczyły m.in. zumbę, a dorośli - zumbę i natusumbę. Bilet na maraton kosztuje 5 zł. Maraton odbędzie się w Centrum Tańca ”Promyk” przy ul. Browarnej 80. Organizatorzy proszą o zabranie ze sobą obuwia na zmianę.

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11990
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 11185042

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.