Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Kilka minut dla regionu. Ostatnie projekty w tym rozdaniu - zobacz!
kadr z materiału filmowego
kadr z materiału filmowego

Dziś - w poniedziałek (29 września) - w Elblągu marszałek województwa Jacek Protas podpisał jedne z ostatnich umów na realizację projektów dofinansowanych w bieżącej perspektywie unijnej. Łączna kwota wsparcia to ok. 10 mln zł.

Wśród sześciu projektów, które zdobyły granty, są dwa złożone przez elbląską spółdzielnię mieszkaniową Sielanka.
 
Pozostałe przedstawiły: Centrum Rehabilitacji w Elblągu, Powiatowe Centrum Medyczne w Braniewie, Centrum Spotkań Europejskich Światowid w Elblągu i elbląski wydział zamiejscowy Szkoły Wyższej im. Bogdana Jańskiego, który wyremontuje zabytkowy pałacyk przy ul. Stoczniowej. 

Uroczystość miała miejsce w Galerii Nobilis Centrum Spotkań Europejskich Światowid.

Jutro w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie marszałek podpisze z dyrektor Elżbietą Gelert kontrakty na dwa projekty informatyczne dla Zespolonego Szpitala Wojewódzkiego w Elblągu. 

This text will be replaced

 

Realizacja: Agnieszka Jarzębska

Zdjęcia, montaż: Tomasz Misiuk

***

Dzięki podpisanej dziś umowie wydawca gazety eŚwiatowid.pl Centrum Spotkań Europejskich Światowid  zrealizuje projekt pt. Wirtualne zabytki Warmii i Mazur – rozbudowa serwisu Cyfrowe Warmia i MazuryZ Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia Mazury na lata 2007-2013 placówka otrzyma na ten cel dotację w wysokości prawie 429 tys. zł.  

W Światowidzie działa pierwsza w województwie pracownia digitalizacji, w której archiwizowane są eksponaty w technice 3D. Efekty pracy można oglądać na stronie cyfrowewm.pl .

Dzięki dofinansowaniu, w wirtualnej rzeczywistości znajdzie się jeszcze więcej obiektów. Zostanie zakupiony sprzęt do digitalizacji 3D obiektów wielkogabarytowych oraz zostanie rozbudowany serwis Cyfrowe Warmia i Mazury.

 - W przyszłości chcemy w technice 3D spróbować zachować dla potomnych domy podcieniowe, pałace i zamki - mówi Antoni Czyżyk, dyrektor Światowida.

W ramach projektu zostaną także zdigitalizowane eksponaty kolejnych trzech muzeów: Muzeum Kultury Ludowej w Węgorzewie i Muzeum Budownictwa Ludowego. Parku Etnograficznego w Olsztynku oraz muzeum w Nowym Dworze Gdańskim. Wkrótce będzie można je oglądać w przestrzeni internetowej i będą służyły do prowadzenia lekcji edukacyjnych i e-learningu w Pracowni Edukacji Regionalnej.

- Poprzez serwis cyfrowewm.pl wkrótce będzie można wybrać się na wirtualne wędrówki po województwie – zapowiada koordynatorka projektu Magdalena Czarnocka - Kaptur. - Użytkownik będzie mógł samodzielnie zaplanować trasę wędrówki, wybierając spośród dostępnych miejsc interesujące go miejsca kulturalne, np. kapliczki, muzea, itp. Aby przybliżyć dzieciom i młodzieży dziedzictwo kulturowe Warmii i Mazur, powstanie multimedialna gra edukacyjna.

Projekt został dofinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013 oraz z budżetu Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11522
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 9579707

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.