Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 18.09.2014 17:10 Miasto:Olsztyn Kategoria:Książka Prasa Autor:inf. nadesł, AJ Placówka:Wojewódzka Biblioteka Publiczna
Czytaj książki o regionie!
fot. mat. prasowe organizatorów
fot. mat. prasowe organizatorów

Prezentacje wydawnictw i ich nowości, warsztaty, animacje, dyskusje, spotkania, wystawy starych druków i happening artystyczny – na uczestników VI Przeglądu Wydawnictw Regionalnych MojeTwojeNasze czeka sporo atrakcji. Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Olsztynie i wydawcy z Warmii i Mazur zapraszają jutro - w piątek, 19 września, w godz. 10-19 do Starego Ratusza. 

Przegląd to, tradycyjnie, przede wszystkim targi książki regionalnej i okazja do spotkań z wydawcami, autorami oraz ilustratorami. Organizatorzy zaprezentują także publikacje oficyn niemieckich, dotyczące historii i współczesności Warmii i Mazur.

Będzie można obejrzeć wystawę starodruków niemieckich, spotkać się z Edwardem Cyfusem i Anną Rok (godz. 11) i wziąć udział w panelu dyskusyjnym o sytuacji rynku wydawniczego - z udziałem Piotra Dobrowolskiego, redaktora naczelnego Magazynu Literackiego Książki.

W czasie specjalnych warsztatów będzie można wykaligrafować swoje imię szwabachą - zajęcia poprowadzi artysta plastyk Zbigniew Urbalewicz, spróbować sztuki zdobienia złoceniem, podstemplować widokówkę pamiątkową pieczęcią. Będzie też można, wspólnie z artystą Adamem Cieślakiem, stworzyć komiks oparty na biografii Ericha Mendelsohna.

Zainteresowanym literaturą Prus Wschodnich organizatorzy polecają spotkanie z dr Anną Gajdis (godz. 17), germanistką, historyczką literatury, a wszystkim - wspólne tworzenie polsko-niemieckiej „mapy książki”, czyli odszukiwania i zaznaczania miejsc związanych z książką, literaturą i rynkiem wydawniczym.

W trakcie Przeglądu artyści będą tworzyć książkę – obiekt, wykonując na żywo ilustracje do utworów niemieckojęzycznych autorów związanych z Warmią i Mazurami.
 


Już jutro w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Olsztynie odbędzie się VI edycja Przeglądu Wydawnictw Regionalnych „MojeTwojeNasze”.

Współorganizator: Stiftung-Martin-Opitz-Bibliothek w Herne. Partnerzy: samorząd Olsztyna, Polsko-Niemieckie Centrum Młodzieży Europejskiej w Olsztynie. Dofinansowanie: Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej.

Stary Ratusz Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej znajduje się na Starym Mieście, pod numerem 33.
 

Program imprezy jest tutaj.

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11456
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 9200852

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.